E Baukiene VU 12022 m. birželio 30 d. 11 val. 201 aud. Psichologijos instituto doktorantė EDITA BAUKIENĖ gins disertaciją „Vaikų miego sunkumai ir šiuolaikinių informacinių technologijų naudojimas: sąveika ankstyvos raidos periodu“ psichologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Stebėti disertacijos gynimą galite nuotoliniu būdu pasinaudodami nuoroda https://bit.ly/3O9Xdkw

Mokslinė vadovė – prof. dr. Roma Jusienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).

Disertacijos gynimos tarybos sudėtis:
prof. dr. Albinas Bagdonas – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija– S 006);
prof. dr. Rasa Barkauskienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
prof. dr. Tiia Tulviste (Tartu universitetas, Estija, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
prof. dr. Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
doc. dr. Paulina Želvienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).

Anotacija:
Pirmoje disertacijos dalyje pristatoma tyrinėjama problema, darbo aktualumas bei naujumo aspektai. Aptariama miego proceso ir miego sunkumų samprata, pristatomas sisteminis vaikų miegą aiškinantis modelis, kurio pagrindu aptariama vaiko individualių, artimos aplinkos bei naudojimosi ekranus turinčiais prietaisais reikšmė vaikų miegui ir miego sunkumų raiškai.
Antrojoje dalyje pristatoma disertacijos tyrimo metodologija, aprašoma tyrimo eiga, imties ypatumai tyrimo įrankiai ir statistiniai tyrimo duomenų analizės metodai.
Trečiojoje dalyje pateikiami rezultatai gauti vertinant vaiko individualių, šeimos socialinės ir emocinės aplinkos, naudojimosi ekranus turinčiais prietaisais ir miego aplinkybių veiksnių tiesioginę ir netiesioginę reikšmę aiškinant ikimokyklinio amžiaus vaikų miego sunkumus ir palyginama monėtų veiksnių tiesioginės ir netiesioginės reikšmės skirtumai jaunesnių ir vyresnių ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėse. Šioje dalyje pristatoma ankstyvoji miego sunkumų raiška ikimokykliniame amžiuje vaikams augant ir įvertinama, kokiais individualiais, šeimos socialinės ir emocinės aplinkos, naudojimosi ekranus turinčiais prietaisais ir miego aplinkybių veiksniais skiriasi vaikai, kuriems būdinga skirtinga miego sunkumų raiška.
Ketvirtojoje disertacijos dalyje aptariama tyrimo rezultatų reikšmė, jų atitikimas jau turimoms mokslinėms žinioms bei atskleidžiami nauji išryškėję aspektai, kurie prisideda prie ikimokyklinio amžiaus vaikų miego sunkumų ir jų raiškos pažinimo. Aptariami tyrimo ribotumai, gairės tolimesniems tyrimams, remiantis tyrimo rezultatais pateikiamos rekomendacijos bei prostatomos tyrimo išvados.

Skaityti disertaciją

Kontaktinis asmuo: