Š. m. liepos 17-19 dienomis Vilniaus universitete Senato salėje vyks Tarptautinės sociologų asociacijos Šeimos komiteto (angl. ISA RC06) pasaulinė konferencija „Šeima ir migracija“, skirta aktualiems tarptautinės migracijos klausimams ir jų poveikiui šeiminiam gyvenimui. Konferencijoje bus svarstomas besikeičiančių šeiminių darinių ir nacionalinės valstybės sąryšis, aptariamos migrantų elgesio strategijos, atotolio šeimų paplitimas. Vyks teorinė diskusija apie naujų šeiminių darinių konceptualizavimą ir naujų sąvokų vartojimą, nagrinėjamas migraciją patiriančių šeimų reprezentavimas nacionaliniuose dokumentuose ir medijose. Konferencijos metu analizuojama migraciją patiriančių šeimų gyvenimo praktika, atsižvelgiant į kultūrinius kontekstus ir institucinę pagalbą šeimoms. Šeiminio gyvenimo klausimai aptariami migracijos kilmės ir migracijos tikslo šalių požiūriais.

Į tarptautinę konferenciją atvyksta sociologai iš 18 šalių, atstovaujančių Europos, JAV, Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos regionus. Šiame renginyje dalyvaus tokie pasaulyje garsūs sociologai, kaip Tarptautinės sociologų asociacijos Šeimos komiteto prezidentas Rudolf Richter (Austrija), garbės prezidentas Jan Trost (Švedija), Rudy Ray Seward (JAV), Irene Levin (Norvegija), Wilfried Dumon (Belgija), Bernhard Nauck (Vokietija) ir kt.

Renginio internetinis puslapis: www.cfr2013.lt

Renginio programa

Dalyvių skaičius: 30 žmonių

Renginio organizatoriai:

Prof. Irena Juozeliūnienė (VU Sociologijos katedra)

Prof. emeritus Jan Trost (Uppsalos Universitetas, Švedija)

Rūta Butėnaitė (VU Sociologijos katedra)

tel. nr.: +370 620 59949

Renginio rėmėjai:

Tarptautinės sociologų asociacijos Šeimos komitetas (angl. ISA RC06)

VU Filosofijos fakultetas

Lietuvos mokslo taryba pagal projektą „Emigracija ir šeima: iššūkiai, šeiminiai resursai, sunkumų įveikos būdai“ (sutarties Nr. VAT-39/2012).