Consilium EducationisŠ. m. kovo 27 d. (ketvirtadienį), 16 val. VU Filosofijos fakulteto 201 a. vyks seminaras „Consilium Educationis“, kurio metu bus pristatoma doc. Irenos Stonkuvienės monografija „Augti Lietuvoje: ugdymo kaip inkultūracijos eskizai“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2013).

Trumpai apie monografiją:

Neabejotina, kad kultūra yra pagrindinė ugdymo terpė, o ugdymas - kultūros tęstinumo garantas. Tačiau ši sąsaja nėra tokia paprasta, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio, ypač, jei kultūros, ugdymo ir tradicijos jungtį suprantame ne kaip statišką duotybę, o kaip daugialypius, kintančius, lanksčius fenomenus, kurių turinį pripildo ir subjektyvios, su visuma ne visad sutampančios detalės.
Vienas pagrindinių monografijos tikslų – išprovokuoti teorinę ir metodologinę edukologų bendruomenės diskusiją, paskatinti „nuolat abejoti bevardžio žinoma, kad... galia, nuojautas paversti klausimais, o dogmas problemomis“ (Шацкий, 1990, p. 216), nepamirštant, kad kiekvienas problemų analizės būdas tėra vienokia ar kitokia interpretacija, kurią sunkina ne tik analizuojamų objektų, šiuo atveju ugdymo, tradicijos, kultūros ir kt., „tirštumas“, daugiakryptiškumas, daugiaplotmiškumas, bet ir tam tikri stereotipai jų atžvilgiu, vyraujanti „tradicionalistinė“ gynybinė pozicija ar, atvirkščiai, „postmodernistinis“ atsainumas. Monografijos skaitytojas kviečiamas ne tik pasinerti į detalų, kasdieniais pavydžiais iliustruotą inkultūracijos XX a. - XXI a. pradžios Lietuvoje aprašymą, bet ir savaip jį interpretuoti.
Monografijos „Augti Lietuvoje: ugdymo kaip inkultūracijos eskizai“ rengimą ir leidimą rėmė Lietuvos mokslo taryba (Nacionalinės lituanistikos plėtros 2009-2015 metų programos mokslinių tyrimų projektas „Ugdymas kaip inkultūracija“, Nr. LIT-4/16).

Renginio kontaktinis asmuo:
Sandra Kairė