Projektas „Mokslinė stažuotė Mongolijoje (Nacionalinis Mongolijos Universitetas, Ulan Batoras)“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-14-0029)ES VU logo

Projekto dalyvis: dr. Renatas Berniūnas

Projekto tikslas: Kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje Mongolijoje (Ulan Batoras).

Projekto santrauka: Projekto tikslas — kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje Mongolijoje, kurios metu bus atliekamas kognityvinis antropologinis lauko tyrimas. Stažuotės metu bus siekiama surinkti etnografinius duomenis apie Mongolų budistų kasdienius karmos, likimo ir moralės terminų vartoseną. Taip pat, naudojantis eksperimentiniais psichologiniais metodais bus siekiama patikrinti kaip karmos kasdienė sąvoka įtakoja kasdienį pro-socialų elgesį. Taip pat, gretutinis stažuotės tikslas bus tobulinti mongolų kalbos įgūdžius. Stažuotės metu surinkti duomenis bus panaudoti kaip pagrindas vystant didesnį projektą, kurio tikslas bus (a) panagrinėti iš kognityvinės perspektyvos kaip religiniai įsitikinimai užtikrina sąžiningą kooperaciją didesnių anonimiškų grupių tarpe ir (b) kaip galimai prisideda prie tarp-grupinių konfliktų. Tyrimo aktualumą atskleidžia ir galimas įnašas į teorines diskusijas religijos kognityviniuose moksluose, kur šiuo metu karštai diskutuojama apie religijos ir moralės santykį. Rezultatai bus publikuojami tarptautiniuose psichologijos ir antropologijos žurnaluose.

Projekto rezultatai: išvyka į mokslinę stažuotę Mongolijoje.

Finansavimo šaltinis: Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-14-0029) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).