Etikos ir vizualumo įtampos tyrimas

Projektas „Etikos ir vizualumo įtampos tyrimas šiandienos kinematografinių polemikų kontekste“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-07-0047)

Projekto dalyvis: doc. Kristupas SaboliusES VU logo

Projekto tikslas: Kelti jaunojo mokslininko kompetenciją pasitelkus Romos universiteto estetikos mokyklos teorinius instrumentus, atlikti etikos ir vizualumo santykio tyrimą naujų technologijų įsigalėjimo šviesoje.

Projekto santrauka: Stažuotės tikslas – pasitelkus Romos universiteto estetikos mokyklos teorinius instrumentus, atlikti etikos ir vizualumo santykio tyrimą naujų technologijų įsigalėjimo šviesoje. Tyrimo metu, ketinama revizuoti juslumo ir technologijų santykį remiantis įvairių La Sapienza universiteto autorių teorinėmis prieigomis, taip pat pasiūlyti savitą etikos problemos rekonceptualizaciją į šiandienos filosofinį ir kinematografinį kontekstą. Stažuotės metu numatoma surengti bendrą seminarą, atlikti tiriamąjį darbą, surinkti medžiagą ir reflektuoti naujausias etines polemikas kinematografiniame kontekste, koncentruojantis ties: a/ Joshua Oppenheimerio dokumentinių filmų tyrimu, pasiremiant etinės vaizduotės ir intermedialumo, interaktyvumo konceptais; b/ vaizdų atsakomybės ir galimybės klausimu László Nemeso filme „Sauliaus sūnus“, atsižvelgiant į Georges’o Didi-Hubermano iniciuojatą polemiką.

Atlikto tyrimo pagrindu, parengti mokslinį straipsnį recenzuojamame mokslo leidinyje, integruoti naujus duomenis ir teorines prieigas į dėstomus kursus; parengti būsimų mokslinių pranešimų gaires; toliau gilinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą su užsienio partneriais, rengiant bendrus projektus, konferencijas seminarus ir pan.

Projekto rezultatai: mokslinė išvyka į Romą.

Finansavimo šaltinis: Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonė „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“