Top juosta LT ES VU stazuotem Kokybiska

Podoktorantūros stažuočių projektas „Suicidinio elgesio prielaidų Lietuvos kariuomenėje tyrimas: stresas, atsparumas ir nuostatos savižudybių atžvilgiu“ (09.3.3-LMT-K-712-19-0163)

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“  veiklą  „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Projekto laikotarpis: 2020 m. rugsėjo mėn. – 2022 m. rugpjūčio mėn.

Projektą vykdo:

Stažuotojas: dr. Eglė Mažulytė-Rašytinė

Vadovas: prof. dr. Danutė Gailienė

Projekto santrauka:

Savižudybių problema Lietuvoje yra itin aktuali, o savižudybių rodikliai vieni didžiausių pasaulyje. Nors Lietuvos kariuomenėje savižudybių kiekis reikšmingai mažesnis nei bendrojoje šalies populiacijoje, suicidinio elgesio problema išlieka. Planuojamo mokslinio tyrimo tikslas - ištirti suicidinio elgesio prielaidas Lietuvos kariuomenėje įvertinant Lietuvos karių sąlytį su savižudybės problema, jų nuostatas savižudybių atžvilgiu, žinias apie savižudybių prevenciją bei rizikos ir apsauginius veiksnius, turinčius įtakos suicidiniam elgesiui. Projektas yra aktualus suicidologijos mokslo plėtotei, tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu, nes atskleis šalies su itin aukštais savižudybių rodikliais karių suicidinio elgesio ypatybes. Rezultatus planuojama pristatyti tarptautinėje mokslo erdvėje mokslinių straipsnių ir pranešimų mokslinėse konferencijose pavidalu. Tyrimo rezultatai turės ir praktinę naudą - leis kryptingai atnaujinti Lietuvos kariuomenės naudojamas savižudybių prevencijos programas.