„Perspektyvos problema fenomenologijoje ir amerindiniame perspektyvizme“

Top juosta ES VU tai ko reikia

Podoktorantūros stažuočių projektas „Perspektyvos problema fenomenologijoje ir amerindiniame perspektyvizme“ (09.3.3-LMT-K-712-19-0065)

 

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“  veiklą  „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Projekto laikotarpis: 2020 m. rugsėjo mėn. – 2022 m. rugsėjo mėn.

Projektą vykdo:

Stažuotojas: dr. Ignas Šatkauskas

Vadovas: prof. Kristupas Sabolius

Projekto santrauka:

Projekto tikslas: ištirti perspektyvos sampratą fenomenologijoje ir amerindiniame perspektyvizme bei šio tyrimo pagrindu pasiūlyti filosofinę perspektyvos sampratos plėtotę. Projekto turinį sudaro lyginamoji fenomenologijos ir amerindinio mąstymo perspektyvų analizė ir pastarosios adaptacija fenomenologinės perspektyvos sampratos problemoms spręsti, taip pat naujas yra dėmesio fenomenologijos pritaikymas perspektyvos problematikai tyrinėti; projektas inovatyvus savo tarpkultūriniu, tarpdisciplininiu pobūdžiu, kuriame filosofinė analizė papildoma su tyrimo tema susijusiais Amazonės genčių ir Indijos kultūrinės antropologijos ir etnologijos duomenimis. Projekto moksliniai tyrimai bus skelbiami dviejuose pranešimuose tarptautinėse konferencijose ir straipsnyje anglų kalba, o taip pat pristatomi Lietuvoje straipsnyje lietuvių kalba. Šiame tyrime atliktų fenomenologinių tyrimų pagrindu bus įmanoma kritiškai įvertinti dabartinių kontinentinės filosofijos kontroversijų būklę ir tolesnes perspektyvas, originali fenomenologinė, tarpdisciplininė perspektyvos samprata sudarys sąlygas naujai pažvelgti į tikrovės klausimo statusą dabartinėje filosofijoje. Ekologijos problematikos kontekste itin aktualus originaliai žmogaus ir gamtos santykį permąstantis amerindinis perspektyvizmas, todėl šis projektas taip pat prisidės prie ekologinės minties plėtros ir pirmą kartą Lietuvoje plačiau išnagrinės ir pristatys filosofinę amerindinio perspektyvizmo poziciją bei pastarosios diskusiją su fenomenologija.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos