„Henri Bergsono laiko konceptas Gilles Deleuze'o kino filosofijoje“

Projektas „Henri Bergsono laiko konceptas Gilles Deleuze'o kino filosofijoje“ (09.3.3-LMT-K-712-22-0164)

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0164 kuriame lt ateiti logo
Projekto pavadinimas: „Henri Bergsono laiko konceptas Gilles Deleuze'o kino filosofijoje“.
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30.
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: prof. dr. Jūratė Rubavičienė.

Projekto santrauka:

Šio projekto teorinis tikslas yra ištirti kaip Bergsono išskirti laiko aspektai įtakojo Deleuze'o kino filosofiją, kaip jie modifikavosi ir kokius naujus laiko išsišakojimo aspektus įžvelgė Deleuze'as, skirtingai nuo Bergsono.

Siekiamas rezultatas:

Išstudijuoti, kritiškai reflektuoti ir raštu apibendrinti būtinus uždaviniui atlikti tekstus pristatant rezultatus mokslinėje konferencijoje. Projektas ugdo jaunos tyrėjus mokslinio tyrimo gebėjimus keliomis kryptimis. Pirma, ugdo tiriamuosius hermeneutinius gebėjimus, nes skatina gilintis į filosofijos istoriją ir tirti Henri Bergsono filosofnius tekstus Antra, ugdo analitinius gebėjimus, nes skatina įsigilinti į filosofinę laiko sampratą; Trečia, ugdo analitinius lyginamuosius gebėjimus, nes skatina ieškoti sąlyčio taškų tarp klasikinės filosofijos ir XX amžiaus filosofijos. Ketvirta, ugdo tarpdisciplininius analitinius gebėjimus, nes skatina ieškoti sąlyčio taškų tarp filosofijos ir kino meno.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.33.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą.