„Jaunų suaugusiųjų potrauminio streso, pozityvios psichikos sveikatos ir tapatumo sąsajos“ (09.3.3-LMT-K-712-22-0184)

Projekto Nr. (09.3.3-LMT-K-712-22-0184) kuriame lt ateiti logo
Projekto pavadinimas: „Jaunų suaugusiųjų potrauminio streso, pozityvios psichikos sveikatos ir tapatumo sąsajos“
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30.
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: Inga Truskauskaitė-Kunevičienė.

Projekto santrauka:

Mokslinės praktikos tikslas - ugdyti šiuolaikinius profesionalios mokslinės veiklos gebėjimus bei įsisavinti inovatyvius mokslinio tyrimo metodus psichotraumatologijos srityje. Uždavinys - atlikti potrauminio streso bei kompleksinio potrauminio streso reakcijų, pozityvios psichikos sveikatos ir tapatumo procesų sąsajų analizę jaunų suaugusiųjų imtyje. Jaunų suaugusiųjų, susiduriančių su sudėtingomis gyvenimo patirtimis, psichikos sveikatos ir tapatumo tyrinėjimas yra aktualus tiek moksliniu, tiek praktiniu aspektu, kadangi gali padėti geriau suprasti veiksnius, prisidedančius prie psichikos sutrikimų formavimosi bei identifikuoti strategijas jaunimo psichikos sveikatos stiprinimui ir gerovės didinimui.

Siekiamas rezultatas:

Lietuvai šis tyrimas yra itin aktualus, kadangi bus surinkti duomenys apie Lietuvos jaunų suaugusiųjų, studijuojančių universitete, susidūrimą su sunkiomis gyvenimo patirtimis, psichikos sveikatą ir tapatumą. Šie duomenys leis palyginti, Lietuvos jaunų žmonių psichikos sveikatą su kitų šalių jaunuolių psichikos sveikata ir padės geriau suprasti psichikos sveikatos stiprinimo poreikį akademinėje aplinkoje.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.33.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą.