„Mentalizacija grįstos tėvystės programos veiksmingumo Lietuvoje tyrimas“

Top juosta LT ES VU stazuotem Kokybiska

Podoktorantūros stažuočių projektas „Mentalizacija grįstos tėvystės programos veiksmingumo Lietuvoje tyrimas“ (09.3.3-LMT-K-712-23-0152)

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Projekto laikotarpis: 2021 m. liepos mėn. – 2023 m. birželio mėn.

Projektą vykdo:
Stažuotojas: dr. Lina Gervinskaitė-Paulaitienė
Vadovas: dr. Rasa Barkauskienė

Projekto santrauka:

Vaikystėje patirtas smurtas yra reikšmingas rizikos veiksnys, siejamas su nepalankiomis pasekmėmis psichologinei ir fizinei sveikatai ir gerovei. Smurto prieš vaikus prevencijoje svarbų vaidmenį galėtų vaidinti programos tėvams, kuriose didelis dėmesys skiriamas tėvų-vaikų santykiams ir emociniams tėvystės aspektams. Mentalizacijos teorija suteikia nuoseklų pagrindą tiek saugių tėvų-vaikų santykių, tiek smurtinių reakcijų supratimui ir terapinių intervencijų pagrindimui, tačiau mentalizacija grįstų tėvystės programų tyrimų kol kas itin trūksta tarptautiniu lygiu, o Lietuvoje visai nesama. Šio projekto tikslas - tobulinti stažuotojos kompetenciją atliekant tyrimą, kuriuo siekiama įvertinti mentalizacija grįstos tėvystės programos, skirtos smurto prieš vaikus prevencijai, veiksmingumą. Atlikto tyrimo rezultatai reikšmingai prisidės prie empirinių duomenų apie programos veiksmingumą kaupimo tarptautiniu mastu bei mentalizacija grįstų terapinių intervencijų ir smurto prevencijos tyrimų plėtros Lietuvoje ir užsienyje. Projekto rezultatai bus pristatyti nacionalinėje ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose, tarptautinėse mokslo publikacijose, viešoje paskaitoje visuomenei bei mokslo populiarinimo straipsnyje. Podoktorantūros stažuotė sudarys sąlygas tobulinti stažuotojos psichologinių intervencijų tyrimų vykdymo, duomenų analizės, rezultatų publikavimo kompetencijas, leis įsitraukti į tarptautinėje erdvėje besiformuojančius mentalizacija grįstų intervencijų tyrėjų bendradarbiavimo tinklus.