Įveikiant traumines patirtis: dvasinių būtybių įsitraukimo atvejai krikščionybėje

Top juosta LT ES VU stazuotem Kokybiska

Podoktorantūros stažuočių projektas „Įveikiant traumines patirtis: dvasinių būtybių įsitraukimo atvejai krikščionybėje“ (09.3.3-LMT-K-712-23-0116)

 

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Projekto laikotarpis: 2021 m. liepos mėn. – 2023 m. birželio mėn.

Projektą vykdo:

Stažuotojas: dr. Eugenijus Liutkevičius
Vadovas: dr. Donatas Brandišauskas

Projekto santrauka:

Šio sociokultūrinės antropologijos projekto tyrimo objektas yra asmeninių ir socialinių trauminių būsenų ir patirčių gydymo strategijos ir praktikos. Tyrėjas studijuoja ir gilinasi į vieną šios plačios temos aspektų, būtent skirtingų krikščioniškų denominacijų teikiama pagalba kenčiantiems nuo narkotikų ir alkoholio priklausomybės. Šio tyrimo idėja kilo ankstesniojo etnografinio tyrimo Ukrainoje metu, kuomet buvo pastebėta, kad baptistų bendruomenių reabilitacijos centruose atsivertę į krikščionybę ir atsikratę priklausomybių tikintieji, pasakodami apie savo sveikimo eigą, įtraukia dvasinių būtybių dalyvavimą. Tokių dvasinių būtybių kaip Šventoji Dvasia, demonai, ar Šėtonas aktyvus įsitraukimas įtakoja ne tik tam tikro tikinčiųjų gyvenimo etapo potyrius. Toks intymus santykis su dvasinėmis būtybėmis neabejotinai daro poveikį ir tikinčiųjų pasaulėžiūrai bei jų realybės sampratai. Tad tyrėjo – krikščionybės antropologijos atstovo – tyrimo tikslas yra atlikti etnografinį lauko tyrimą siekiant atskleisti santykių su dvasinėmis būtybėmis užsimezgimą ir raišką gydymo nuo priklausomybės narkotikams ir alkoholiui eigoje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos