„Skirtingų trauminių patirčių ir kompleksinio potrauminio streso sąsajos“

ES VU logo copy

„Skirtingų trauminių patirčių ir kompleksinio potrauminio streso sąsajos“ (09.3.3-LMT-K-712-24-0061)

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0061
Projekto pavadinimas: „Skirtingų trauminių patirčių ir kompleksinio potrauminio streso sąsajos“
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-07-05 iki 2021-08-31
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: dr. Odeta Geležėlytė

Santrauka: Naujojoje Tarptautinės ligų klasifikacijos (TLK-11) (WHO, 2018) versijoje pirmą kartą į klasifikaciją yra įtrauktas kompleksinis potrauminio streso sutrikimas (KPTSS). Trūksta mokslinių žinių apie tai, su kokiomis trauminėmis patirtimis kompleksinis potrauminio streso sutrikimas yra susijęs. Studento mokslinių tyrimų projekto tikslas - ugdyti šiuolaikinius profesionalios mokslinės veiklos gebėjimus bei geriau įsisavinti inovatyvius mokslinio tyrimo bei duomenų analizės metodus potrauminio streso srityje. Projekto metu studentas analizuos skirtingų trauminių patirčių ir kompleksinio potrauminio streso sąsajas.

Siekiamas rezultatas: VU Psichotraumatologijos centre atlikti įvairūs tyrimai ir sukaupta gausi nuasmenintų duomenų bazė apie traumines patirtis bei potrauminio streso ir kompleksinio potrauminio streso reakcijas. Traumavimo tipo ir KPTSS sąsajų įvertinimas, remiantis minėtais duomenimis, Psichotraumatologijos centre iki šiol nebuvo atliktas. Tad vasaros projekto metu studentas, analizuodamas šiuos duomenis iki šiol neanalizuotu kampu, galėtų prisidėti prie geresnio kompleksinio potrauminio streso reakcijų ryšių su skirtingomis trauminėmis patirtimis supratimo.

Projektas finansuojamas/finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.33.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą