„Lietuvos elektroninių nusikaltimų bylų analizė kriminologiniu aspektu“

ES VU logo copy

„Lietuvos elektroninių nusikaltimų bylų analizė kriminologiniu aspektu“ (09.3.3-LMT-K-712-24-0144)

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0144
Projekto pavadinimas: „Lietuvos elektroninių nusikaltimų bylų analizė kriminologiniu aspektu“
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-07-05 iki 2021-08-31
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: dr. Maryja Šupa

Santrauka: Projekto tikslas – pasitelkus kiekybinę ir kokybinę baudžiamųjų bylų nuosprendžių turinio analizę, surinkti duomenis, charakterizuojančius Lietuvoje atliekamus elektroninius nusikaltimus, apibrėžtus Baudžiamojo kodekso XXX sk., kai informacijos ir komunikacijos technologijos yra nusikaltimo taikinys. Nors bylų nuosprendžių duomenys yra viešai prieinami, Lietuvoje dar nėra atlikta išsamios analizės apie tai, kokias jos atskleidžia elektroninių nusikaltimų charakteristikas. Projekto metu bus sudaryta tyrimo metodika, pagal ją surinkti duomenys iš LITEKO (Lietuvos teismų informacinėje sistemoje) prieinamų baudžiamųjų bylų nuosprendžių. Bus atlikta kiekybinė ir pirminė kokybinė jų turinio analizė.

Siekiamas rezultatas: Duomenys leis nustatyti, kokio tipo elektroninių nusikaltimų bylos pasiekia Lietuvos teismus, kokios technologinės priemonės naudojamos nusikaltimams vykdyti, kokios yra pagrindinės pažeidėjų ir nukentėjusiųjų socio–demografinės charakteristikos, taip pat bus atrinktos ir gilesnei analizei parengtos nuosprendžių dalys, atspindinčios pagrindines teisinių argumentų formuluotes, bausmių skyrimo pagrindimus, teisėsaugos darbą. Pasibaigus projektui, jo rezultatai bus panaudoti rengiant mokslines publikacijas.

Projektas finansuojamas/finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.33.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą