ES VU logo copy

„Kompleksinio potrauminio streso ir kitų psichikos sveikatos sunkumų sąsajos: traumas išgyvenusiųjų tyrimas“ (09.3.3-LMT-K-712-25-0084)

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-25-0084
Projekto pavadinimas: „Kompleksinio potrauminio streso ir kitų psichikos sveikatos sunkumų sąsajos: traumas išgyvenusiųjų tyrimas“
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-09-01 iki 2022-03-31
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: dr. Odeta Geležėlytė

Santrauka: Kompleksinio potrauminio streso tyrimai šiuo metu yra itin aktualūs, nes kompleksinio potrauminio streso sutrikimas (KPSSS), šalia jau anksčiau pripažinto potrauminio streso sutrikimo (PTSS), į Tarptautinę ligų klasifikaciją (TLK-11) buvo įtrauktas tik 2018 m. (WHO, 2018). Tyrimų šioje srityje dar labai trūksta, o mokslinės kompleksinio potrauminio streso analizės reikalingos siekiant užtikrinti, kad KPTS būtų tiksliai atpažįstamas ir jį patiriantys asmenys gautų efektyviausią pagalbą. Šio projekto tikslas - ugdyti studento šiuolaikinius profesionalios mokslinės veiklos gebėjimus bei stiprinti inovatyvių mokslinio tyrimo bei duomenų analizės metodų išmanymą psichotraumatologijos srityje. Projekto įgyvendinimo metu bus analizuojamos kompleksinio potrauminio streso, potrauminio streso ir kitų psichikos sveikatos sunkumų sąsajos potencialiai traumuojančius įvykius patyrusių asmenų imtyje.

Siekiamas rezultatas: Projekto metu studentas įgis mokslinio empirinio tyrimo planavimo, pasirengimo ir tyrimo dalyvių apklausų vykdymo kompetencijų psichotraumatologijos srityje. Taip pat ugdys mokslinius duomenų analizavimo gebėjimus, įgis mokslinių rezultatų sklaidos mokslinėse konferencijose įgūdžių ir patirties. Ši projekto vykdymo patirtis padės studentui susipažinti su profesionalia moksline veikla bei pasinaudoti įgytomis kompetencijomis tolesnėje mokslinėje karjeroje.

Projektas finansuojamas/finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.33.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą