VU Mokykla vaikams 2017 09 22 2Vilniaus universitetas (VU) pasirašė paramos sutartį su VšĮ „Mokykla vaikams“ dėl neformalaus ankstyvojo gabių vaikų ugdymo programos „Gabių vaikų akademija“ vardinės stipendijos. Sutartis pasirašyta VšĮ „Mokykla vaikams“ iniciatyva.

Paramos sutartis numato skirti 1000 EUR dydžio stipendiją, siekiant paskatinti motyvuotus VU Filosofijos fakulteto Edukacinės ir vaiko psichologijos magistrantūros studijų programos studentus specializuotis gabių vaikų ugdymo srityje, atlikti tyrimus bei užsiimti šios srities profesine veikla.

„Gabūs vaikai pasižymi spartesne pažintinių gebėjimų raida, tad jiems reikalingas gilesnis ugdymo turinys, pateikiamas kaip atitinkamo sudėtingumo iššūkiai, mokantis kurti savo žinojimą, o ne pakartoti. Mokymasis yra mąstymo veikla, todėl mokytojai ir psichologai turėtų artimiau bendradarbiauti. Siekdami tai paskatinti nutarėme įsteigti šią stipendiją“, sako VšĮ „Mokykla vaikams“ direktorė Ingrida Liubartaitė Ramanauskienė.

„Mes visi didžiuojamės Lietuvos mokinių pasiekimais tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, bet retai susimąstome, kokie tai vaikai, kas ir kaip juos ugdo. Lietuvos švietimo sistemoje gabiems vaikams skiriamas labai menkas dėmesys, didelė jų dalis iš viso neatpažįstami kaip turintys išskirtinių gebėjimų. Pasirašyta sutartis bus postūmis studentams gilintis į gabių vaikų tematiką ir tiriamąja veikla prisidėti prie VU Pedagogikos centro ir Bendrosios psichologijos katedros mokslininkų vykdomų gabių vaikų tyrimų“, - teigia VU Pedagogikos centro vadovė dr. Sigita Girdzijauskienė.

VU Mokykla vaikams 2017 09 22 1Sutarties pasirašymo proga VU Filosofijos fakultete lankėsi VšĮ „Mokykla vaikams“ direktorė Ingrida Liubartaitė Ramanauskienė kartu su Progimnazijos „MAGIS“ direktoriumi Alfredu Ramanausku. Susitikime su atstovais dalyvavo VU Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas, viešųjų ryšių ir projektų prodekanė Vida Jakutienė, VU Pedagogikos centro vadovė Sigita Girdzijauskienė bei II pakopos studijų programos „Edukacinė ir vaiko psichologija“ pirmininkė Birutė Pociūtė.

Parašais paramos sutartį patvirtino VU rektorius Artūras Žukauskas ir VšĮ „Mokykla vaikams“ direktorė Ingrida Liubartaitė Ramanauskienė.

VU Filosofijos fakultetas bendradarbiauja su VšĮ „Mokykla vaikams“ nuo 2010 metų. VšĮ „Mokykla vaikams“ nuo 2010 m. vykdo neformalaus ankstyvojo gabių vaikų ugdymo programą „Gabių vaikų akademija“ bei specializuojasi gabių vaikų ugdyme pradinio ir pagrindinio ugdymo koncentruose.

„Gabių vaikų akademija“ yra sistemingo ketverių metų ugdymo programa 7-10 metų amžiaus gabiems vaikams, nukreipta į pažintinių gebėjimų stiprinimą ir veiklos įgūdžių lavinimą. Nuo 2010 m. programoje dalyvavo daugiau kaip 450 vaikų.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos