BA confer inter2022 m. birželio 20–23 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete organizuojama tarptautinė tarpdisciplininė konferencija, sukviesianti tyrėjus, nagrinėjančius kaip skirtingose kultūrose suvokiamos ir aiškinamos žmogaus veikimo galimybės ir ribos. Moderniojoje Vakarų filosofijoje šie klausimai dažniausiai išskleidžiami diskusijose apie laisvą valią. Čia šnekama laisvo pasirinkimo ir apspręstumo (determinizmo) terminais.

Empiriniai tyrimai bei ne Europos mąstymo tradicijų studijos rodo, kad žmogaus savarankiško veikimo prielaidų platesniam kritiškam supratimui dažnai svarbesnės yra likimo, sėkmės, atsitiktinumo sąvokos ar įvairios išorinių apribojimų suvaldymui skirtos kultūrinės praktikos. Konferencijos organizatoriai dalyvauti kviečia filosofijos, psichologijos, antropologijos, Azijos studijų, religijos studijų bei susijusių disciplinų mokslininkus, atliekančius tiek teorinę konceptualinę analizę, tiek ir empirinius tyrimus.

Organizacinio komiteto pirmininkas VU ATSI prof. A. Beinorius.

Konferencija finansuojama iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0111) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT): „Tarp pasirinkimo ir determinizmo: kultūrinė laisvos valios, sėkmės ir atsitiktinumo patyrimo bei konceptualizavimo įvairovė“ (DOTSUT-22 (09.3.3-LMT-K-712-01-0111)).

Konferencijos tinklalapis https://www.notsofree.fsf.vu.lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos