love-meetingsKiek ir ką galima šnekėti apie seksą šiandien? Kiek ir ką galima buvo šnekėti apie seksą 1963-iųjų metų Italijoje? Apie tai – lapkričio 5 d. Sociokine.
1963 m. Paolo Pasolini nufilmuotas Cinéma vérité dokumentinis filmas „Love Meetings“ atskleidžia italų požiūrį į seksualumą. Su mikrofonu rankose režisierius klausinėja vyrų ir moterų, studentų liberalų ir tradicinių pažiūrų kaimo gyventojų, futbolo žvaigždžių ir kareivių nuo pramoninės Šiaurės ir kaimiškų Pietų apie vedybinį gyvenimą, neištikimybę, prostituciją, skyrybas, homoseksualumą ir esminę temą – „sekso problemas“.

Puikus išskirtinio požiūrio pavyzdys – trumpa scena, kurioje jauna mergaitė, P. Pasolinio praminta Nuotaka, apsupta suaugusiųjų minios, itin konservatyvi, į režisieriaus klausimą: „Kodėl šie vyrai nori, kad tu būtum uždara ir kukli, priešingai negu jie?“ atsako: „Todėl, kad jie pavydi“. Ji įkvepia režisierių pakomentuoti jos atsakymą: „Žinai, Nuotaka, šio tyrimo siurprizas slypi tokiose mergaitėse kaip tu. Vyraujant komformizmui, tik jūs, mergaitės, turite idėjų, kurios yra aiškios ir drąsios“.
Filmas bus rodomas italų kalba su angliškais subtitrais.
Laikas ir vieta: lapkričio 5 d. 18.45 val. Universiteto 9/1, Filosofijos fakulteto 307 aud.
Registruokis į renginį Facebook'e.
Renginio organizatoriai - Sociali sociologija

Renginio kontaktinis asmuo: