arnis-ritupsKviečiame į viešas Arnio Ritupo paskaitas Translation and Understanding of Classical Philosophical Text ir The Problems of Translating Descartes, kurios įvyks lapkričio 15 d. 16 ir 18 val. VU Filosofijos fakultete, 201 auditorijoje (Universiteto g. 9/1).

Arnis Ritupas (Arnis Ritups) – latvių filosofas ir vertėjas. 2008 m. apsigynęs daktaro disertaciją Liuveno universitete Aristotelio filosofijos tema, Arnis Ritupas grįžo į Latviją, kur savo paties įkurtoje leidykloje Liepnieks & Ritups ėmėsi leisti filosofinės klasikos vertimus (yra išleista L. Wittgensteino, Platono, R. Descartes’o). Jis pats parengė, išvertė ir suredagavo R. Descartes’o „Metafizinių apmąstymų“ ir „Samprotavimų apie metodą“ trikalbį leidimą su išsamiu kritiniu aparatu, komentuojančiu skirtumus tarp lotyniškojo ir prancūziškojo abiejų tekstų variantų.

Paskaitos yra projekto „Filosofijos klasikos vertimai į lietuvių kalbą: studentų vasaros vertimo seminaras“ dalis. Projektą pagal Nacionalinę lituanistikos plėtros 2009-2015 metų programą finansuoja Lietuvos mokslo taryba.

Renginio prieiga Facebook socialiniame tinkle.

Renginio kontaktinis asmuo:
Vilius Dranseika