Švietimo politikos centras

Nuotrauka želvysProf. Rimantas Želvys

Švietimo politikos centro vadovas

Adresas: Universiteto g. 9, 411 kab.

Telefonas: (8 5) 266 76 24

El. paštas:

Švietimo politikos centras buvo įsteigtas 2001 metais. Centro steigimą parėmė Atviros Lietuvos fondas. Centras įgyvendina skirtingus mokslinius projektus. Projektai vykdomi kartu su kitais Ugdymo mokslų instituto darbuotojais bei doktorantais, asocijuotais ekspertais, nacionaliniais bei tarptautiniais partneriais. Įgyvendinami projektai dažniausiai turi išorinius rėmėjus. Švietimo politikos centro misija – analitine, moksline tiriamąją ir šviečiamąja veikla prisidėti prie efektyvaus švietimo politikos planavimo, formavimo ir įgyvendinimo. Pagrindinės Švietimo politikos centro veiklos kryptys: Lietuvos švietimo politikos kaitos analizė ir viešųjų diskusijų skatinimas; teoriniai ir taikomieji švietimo politikos tyrimai; švietimo vadybos ir politikos kursų bei studijų modulių rengimas. Centras aktyviai dalyvauja tarptautinio švietimo politikos centrų tinklo (Network of Education Policy Centres - NEPC) veikloje. Aukštojo mokslo politikos srityje bendradarbiaujama su Oksfordo (M. Chankseliani) ir Dortmundo technikos (L. Leišytė) universitetais.

Pastaraisiais metais Švietimo politikos centras nuolat patenka į Pensilvanijos universiteto J. H. Lauderio instituto sudarytą „Global Go To Think Tank Index“ sąrašą, kuriame reitinguojami pirmaujantys pasaulio mąstymo centrai – „idėjų kalvės“. 2020 metais Švietimo politikos centras užėmė 25 vietą „2020 Top Education Policy Think Tanks“ kategorijoje.

Informacija anglų kalba