Daugeliui vakariečių kyla klausimas, ar kinai turi tokį Dievą, koks jis suprantamas trijose mums pažįstamose monoteistinėse religijose – dievą, kaip Absoliutą, kaip transcendentinio pasaulio kūrėją? Ar kinų religijoje egzistuoja Anapusinio pasaulio ir Visatos vizija? Ar yra kinų krikščionių?

Vilniaus universiteto Orientalistikos centro docentė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnioji darbuotoja Loreta Poškaitė sako: „Kinų religijoje kitokia šventenybės samprata, kitokie religinės saviugdos tikslai, kinai kitaip suvokia žmogaus sielą ir jos pomirtinį gyvenimą, kitoks jų tikėjimo ir praktikos santykis, beje yra kinų krikščionių, bet jie taip pat skiriasi nuo vakarų“. Apie tai pokalbis su mokslininke.

Šaltinis: LRT radijo laida „Kasdienybės kultūra“ / 2017-09-07

Prieiga per internetą: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013674855/kasdienybes_kultura_2017_09_07_14_05