Vilniaus universiteto Orientalistikos centro prof. Audrius Beinorius, lektoriai Vytis Vidūnas ir Vladimir Karobov LRT laidoje „Anapus čia ir dabar“ diskutavo apie budizmą.

Krikščionybė, islamas, budizmas ir kitos didžiosios religijos – iš esmės, ir jų susidūrimas su pasauliu šiuolaikinėse aktualijose.

Kodėl dabartiniai žmonės nusigręžia nuo civilizacijos, šiuolaikinės visuomenės pasiekimų, ima į rankas automatą, mačetę ir eina kovoti su visu pasauliu? Kas netenkina šių laikų žmogaus, kad jis meta viską ir eina kovoti už tikėjimą?

Kas provokuoja religinį fundamentalizmą ir kur veda radikalų įniršis? Kam naudinga eskaluoti religinius konfliktus aukščiausių technologijų amžiuje? Atsakymai į šiuos ir daugybę kitų klausimų laidų cikle apie didžiąsias pasaulio religijas „Anapus čia ir dabar“.

Laidos vedėjas Algirdas Acus, konsultantas – VU filosofijos fakulteto religijos ekspertas doc. Kęstutis Dubnikas.

Šaltinis: LRT Kultūra, laida „Anapus čia ir dabar“, 2016 m. kovo 3 d.

Prieiga per internetą: