2021 m. rugpjūčio 21 d. festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesoriaus Audrius Beinorius skaitė viešą paskaitą „Ragai ir raguotos dievybės pasaulio religijose“.

Gausiai ikonografiškai iliustruotoje paskaitoje bus aptariami „ragai“ kaip universalus vitališkos gyvūnų stiprybės ir vaisingumo simbolis. Bandysime išsiaiškinti, kodėl įvairių religijų dievai jau nuo pat ankstyviausių šumerų ir egiptiečių dievų iki indiškų ir graikiškų, net ir biblijinis Mozė, yra vaizduojami su ragais? Kokios yra gausybės rago (cornucopia) ištakos ir ką byloja simbolinė vienaragio ikonografija? Koks ryšys tarp rago ir falo? Ir kaip rago simbolika naudojama modernių okultistų bei interpretuojama psichologų?

Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ vyko 2021 m. rugpjūčio 20-22 d. Grybų dvare, Švenčionių raj.

Paskaitos vaizdo įrašas

Daugiau informacijos https://www.mjr.lt/2021/lt/