Ką reiškia etniniai skirtumai kasdieniame gyvenime? Kaip žmonės randa bendrą kalbą daugiakalbėse Lietuvos vietovėse? Kokį įspaudą Visagine paliko atominė elektrinė ir ką šio miesto gyventojams reiškia jos uždarymas? Kodėl Lietuvos piliečiams svarbu gauti išsilavinimą rusų ar lenkų kalba? Kaip mokyklose Vilniuje kuriamas bendrumas?

Etninė, kalbinė ir kultūrinė įvairovė Lietuvoje kartais tampa ne tik pasididžiavimo, bet ir įtampų šaltiniu – ypač diskutuojant valstybinės kalbos ar švietimo klausimais. Šioje laidoje gilinamės į etniškumo bei socialinės įvairovės temas šiandieninėje Lietuvoje, žvelgdami į jas iš antropologinės perspektyvos. Apie tai – pokalbis su antropologe dr. Kristina Šliavaite.

Laidos vedėja Kristina Jonutytė

Šaltinis: LRT / Homo cultus. Tarp praeities ir ateities. Kaip sugyvena daugiaetnė Lietuva? Pokalbis su Kristina Šliavaite / 2022.07.01

Prieiga per internetą