Galvojant apie Mongoliją, prieš akis iškyla begalinės stepės, Gobio dykumos ir jurtose gyvenančių klajoklių vaizdiniai. Tačiau šios šalies kultūra ir visuomenė įdomios daugeliu aspektų – tiek turtingu, sinkretišku religiniu gyvenimu, tiek gyvybinga politine scena, užimant „demokratinės salelės“ tarp Rusijos ir Kinijos poziciją, tiek itin sparčiais urbanizacijos procesais. Be to, Mongolijos tyrimai mokslininkams padeda kvestionuoti įsišaknijusias kognityvinių mokslų tiesas, atkreipdami dėmesį į kultūrinę specifiką.

Kuo ypatingas mongoliškasis budizmas? Kokią įtaką jis daro žmogaus savimonei Mongolijoje? Kodėl mongolai ypač dosnūs? Ar sąmonė – universalus konceptas? Kaip tyrimus vykdo kognityviniai antropologai?

Apie tai – su kognityviniu antropologu, Orhuso universiteto mokslo darbuotoju Renatu Berniūnu.

Laidos vedėja Kristina Jonutytė

Šaltinis: LRT / Homo cultus. Tarp praeities ir ateities. Kaip mongolai supranta karmą, sąmonę ir reinkarnaciją? Pokalbis su Renatu Berniūnu / 2022.09.02

Prieiga per internetą