Apie vyksiančius Taivano prezidento bei parlamento rinkimus LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ komentavo VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas dokt. Balys Astrauskas.

Likus kelioms savaitėms iki Taivano prezidento ir įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimų, Kinija dar kartą pagrasino panaudoti karinę jėgą ir aneksuoti salą, kurią ji laiko savo teritorijos dalimi. Beveik kasdien aplink salą siunčiami karo lėktuvai ir karinio jūrų laivyno laivai. Kokią įtaką tvyranti įtampa su Kinija gali turėti rinkimų rezultatams bei visam regionui? Kuo yra svarbūs šie rinkimai ir kokios gali būti rinkimų prognozės? Kokias savybes turi kiekvienas iš trijų dabartinių kandidatų į prezidento postą?

Šaltinis: LRT radijas / laida „Ryto garsai“ / 2023 m. gruodžio 30 d. / nuo 1 val. 27 min. 39 sek.

Prieiga per internetą