Už vieną nemuštą dešimt muštų duoda? - VU Filosofijos fakultetas

baby teddy bear cute 39369Smurtas prieš vaikus: mokslininkų atsakymai kodėl tai vyksta, kokios pasekmės ir kaip tai susiję su kultūra ir visuomene. 2019 m. gegužės 31 d. 10-13 val. kviečiame į tarpdisciplininę diskusiją atliepiant šiandienos aktualijas, kuri vyks VU Filosofijos fakultete 201 aud.
 
 
 
 
 
Diskusijoje dalyvaujantys mokslininkai:
Danguolė Čekuolienė (Psichologija)
Mindaugas Ignotas (Japonologija)
Roma Jusienė (Psichologija)
Lijana Gvaldaitė (Sociologija ir socialinis darbas)
Maritana Larbi (Arabistika)
Nerijus Milerius (Filosofija)
Irena Stonkuvienė (Edukologija)
Jurgita Smiltė-Jasulionė

2017 m. vasario 14 d. priimtas naujas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, kuriame draudžiamas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant ir fizines bausmes. Ar šis įstatymas sustabdys smurtą, nemaža dalimi priklausys nuo to, kaip reaguos suaugusieji. Vis kyla naujų diskusijų, kad fizines bausmes reiktų atskirti ir jas taikyti galima, tiesiog bausmė turi būti proporcinga atliktam nusižengimui. Teigiama, kad uždraudus fizines bausmes tėvams bus atimtos priemonės auklėti vaikus. Ar fizinės bausmės nenuves į smurtą? Kodėl to reikia suaugusiems? Kokias pasekmės turi smurtas? Ar smurtas siejasi su pokyčiais visuomenėje ir kultūra? Į šiuos klausimus bus bandoma atsakyti tarpdisciplininės diskusijos metu.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos