Ugdymo teorijos ir kultūros katedra

Duobliene Prof. dr. Lilija Duoblienė

Ugdymo teorijos ir kultūros katedros vedėja

Adresas: Universiteto g. 9, 410 kab.

Telefonas: +370 5 266 76 25

El. paštas:

Academic Performance

Publikacijų sąrašas

Ugdymo teorijos ir kultūros katedra yra Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete veikiančio Ugdymo mokslų instituto vidinis organizacinis darinys. Tai mokslo darinys, plėtojantis ugdymo teorijas, vykdantis ugdymo filosofijos, švietimo kultūros ir ugdymo antropologijos tyrimus. Ugdymo teorijų perspektyvoje svarstoma šiuolaikinės filosofijos ugdyme pritaikomumas, galimi nauji švietimo ir ugdymo scenarijai, o švietimo ir ugdymo kultūros, ugdymo antropologijos tyrimai yra orientuoti į empirinį lauką. Empirinių tyrimų akiratyje – platus kultūras apibrėžiančių komponentų ir charakteristikų spektras: nuo erdvės ir laiko iki ugdymo turinio ir vertybių skirtingų ugdymo institucijų kontekstuose.

Ugdymo teorijos ir kultūros katedra susikūrė Filosofijos fakultete daugiau nei du dešimtmečius egzistavusios Edukologijos katedros pagrindu, todėl tematikoje atsispindi daugelį metų vykdytų tyrimų tęstinumas.

Katedros mokslininkai dalyvauja vykdant Edukologijos magistro ir doktorantūros studijų programas bei pedagogikos studijas. Magistro studijų programoje didelis įdirbis yra Švietimo kultūros šakoje, o Doktorantūros studijose tradiciškai stojantiesiems skelbiama švietimo kultūros tematika, kurią pretendentai noriai renkasi.

Katedros darbo laikas

Pirmadieniais - penktadieniais 830 - 1715