Naujienos

2024-05-14

Atviros João Ribeiro Mendes paskaitos skirtos antropocenui

PLAČIAU

2024-05-13

Vieša Tilburgo universiteto docento Michael Bender paskaita

PLAČIAU

2024-05-12

Sociologijos ir socialinio darbo instituto doktorantų seminaras

PLAČIAU

2024-05-11

Mokslinė jaunųjų kriminologų konferencija

PLAČIAU

2024-05-10

Jaunųjų mokslininkų psichologų konferencija

PLAČIAU

2024-05-10

Raidos psichopatologijos tyrimų centro konferencija

PLAČIAU
Visos naujienos

Renginiai

Studijų procesas

Svarbiausias dokumentas, reglamentuojantis studento teises, pareigas ir santykį su Universitetu - Vilniaus universiteto studijų nuostatai. Su jais verta susipažinti kiekvienam, kuris ketina „imti gyvenimo vairą į rankas“ ir pasisemti daugiausiai iš Universiteto teikiamų galimybių.

Mokslo metus sudaro du semestrai – rudens (rugsėjo 1 – sausio 26) ir pavasario (vasario 4 –birželio 30). Kalėdų ir Velykų atostogos, sesijos, savaitės rikiuojamos pagal studijų kalendorių. Mūsų fakultete paskutinis semestro mėnuo skiriamas egzaminų sesijai.

Kiekvienam studentui VU Informacinėje Sistemoje (VU IS) skirta savarankiška prieiga - „Studento darbo vieta“. Tai viena iš daugelio Universiteto Informacinių technologijų taikymo centro (ITTC) teikiamų e-paslaugų (plačiau apie visas e-paslaugas). Norint prisijungti prie VU IS, studentui reikia registruotis VU e-Tapatybių valdymo sistemoje ir užsisakyti elektroninę paslaugą „Prieiga prie universiteto Informacinės sistemos“.

Savo virtualioje darbo vietoje ne tik matysite jums svarbią asmeninę (asmens duomenys, jus liečiantys įsakymai ir kt.) ir studijų informaciją (studijų programos planas, sesijos tvarkaraštis, studijų rezultatai, rotacijos eilė ir kt. ), bet ir atliksite daugelį jūsų studijas organizuojančių veiksmų (pasirenkamųjų, laisvųjų, bendrųjų universitetinių studijų dalykų pasirinkimas, registracija į gretutines studijas ir kt.). Nuo 2014 m. VU IS studentų patogumui pateikiami visų studijų programų dalykų/modulių aprašai (sandai).

Kiekvieną studijų programą sudaro ir jos įgyvendinimą prižiūri Studijų programos komitetas (SPK). SPK pirmininko sutikimas reikalingas išvykstant pagal mainų programas, prašant leidimo įskaityti dalykus, studijuotus kitose studijų programose, atsiskaityti už dalyką (modulį) eksternu. SPK pirmininko pavardę rasite kiekvienos studijų programos apraše (žr.: I pakopos studentams - bakalaurantams ir II pakopos studentams - magistrantams).

Studijų programą įgyvendina atitinkamos katedros. Jeigu reikiamos informacijos apie studijas neradote Fakulteto tinklapyje, norite susisiekti dėstytoju, kuris neatsako elektroniniu paštu, jums padės jūsų programą vykdančios katedros reikalų tvarkytoja.

Studijų programa susideda iš privalomųjų ir pasirenkamųjų (Pa) dalykų, apie juos plačiau žr. ČIA.

Darbas, kurį studentas nuveikia studijuodamas konkretų dalyką ar modulį ir siekdamas jo numatytų kompetencijų, matuojamas kreditais – „pasitikėjimo vienetais“. Filosofijos fakulteto bakalauro programų apimtis – 240 kreditų, magistro programos - 90-120 kreditų.

Nuo 2012 m. visų Filosofijos fakulteto I pakopos studijų programų, išskyrus socialinį darbą,  struktūra yra tokia: 165 kr. skiriami pagrindinei studijų programai, bent 15 kr. – bendrosioms universitetinėms studijoms (BUS), likę 60 kr. (pasirenkamieji dalykai) tradiciškai skiriami specialybės gilinimui, tačiau ši studijų dalis studento sprendimu gali būti panaudota ir kitaip: 1) gretutinėms studijoms (GS), arba 2) BUS, arba 3) kitiems VU dėstomiems dalykams. Vieno iš trijų pastarųjų kelių pasirinkimas neišvengiamai pareikalaus jūsų sumanumo ir kur kas didesnio savarankiškumo organizuojant savo studijų planą.

Registracija į GS vyksta pradžioje semestro, po kurio prasideda pasirinktoji GS programa, o į būsimo semestro pasirenkamuosius dalykus – per pirmas dvi gruodžio ir gegužės savaites, tik pirmakursiai registruojasi per dvi pirmąsias rugsėjo savaites. Pranešimas apie tikslią registracijos pradžią ir pabaigą siunčiamas į kiekvieno studento universitetinį adresą, jį būtina nuolat tikrinti.

Visus pasirinkimus darykite atsakingai, tai reiškia – būtinai susipažinkite su siūlomų rinktis dalykų/modulių aprašais (sandais), pateikiamais VU IS, o svarstydami apie GS, panaršykite fakulteto, kuri gretutines studijas renkatės, internetiniame puslapyje.

Prasidėjus semestrui, kuriame numatytas kursinis darbas, o paskutiniame kurse – baigiamasis darbas, pasirūpinkite pasirinkti temą ir ją užregistruoti katedroje per pirmąjį rudens semestro mėnesį. Bendruosius reikalavimus akademiniams rašto darbams kai kurios studijų programos modifikavo, tad būtinai panaršykite programą kuruojančios katedros puslapyje.

Visų studijų programų, išskyrus filosofijos, studijų planuose numatyta mokomoji ir/arba profesinė praktika. Jos galimų vietų ir katedros nustatytos praktikos tvarkos ieškokite programą kuruojančios katedros puslapyje. Taip pat jums reikės užpildyti trišalės sutarties formą.

Kiekvienas semestras baigiamas egzaminų sesija. Daugeliu atvejų semestro metu studentui suteikiama galimybė sukaupti dalį galutinio įvertinimo – nepraleiskite progos. Egzaminai vyksta pagal tvarkaraštį, kurį studentai derina su dėstytojais ir patvirtina studijų prodekanė. Geriausia sesiją išlaikyti be akademinių skolų (žr. Akademinės skolos ir jų likvidavimas). Jeigu jaučiate, kad buvote įvertintas neobjektyviai arba egzaminas vyko netinkamai, galite motyvuotu prašymu kreiptis į Kamieninio akademinio padalinio ginčų nagrinėjimo komisiją (žr. Apeliacijos). Jeigu atsitiko taip, kad egzamino neišlaikėte net ir gavęs antrą galimybę - perlaikymų sesijos metu (pirmos dvi kito semestro savaitės), - privalote dalyką kartoti. Studentas, turintis 2 akademines skolas ir neturintis jokių lengvinančių aplinkybių, šalinamas iš universiteto. Ne vienas studentas išbraukiamas iš sąrašų ir dėl šiurkščių akademinės etikos pažeidimų.

Studentai reitinguojami pagal studijų rezultatus. Savo vietą reitingų eilėje matysite savo virtualioje darbo vietoje IS. Stipendijos skiriamos pagal vietą Geriausiųjų eilėje.

Kitus studijas detaliau reglamentuojančius dokumentus, nepatekusius į šį aprašą, rasite ČIA.
Taigi, pirmiausia – naršai FsF tinklapį, o jeigu neaiškumai neišsisklaidė, spausk norintiems pasikonsultuoti.

SĖKMĖS STUDIJOSE!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos