Kviečiame dalyvauti doc. dr. Kristupo Saboliaus seminare „Žinojimo rūmai. Atminties ir vaizduotės praktikos šiuolaikiniame mene“. Seminaras vyks š. m. birželio 12 d. 17 val. Filosofijos fakulteto 302 aud. Skelbimas

Aurelien Froment 9 intervals2013 m. Venecijos bienalės pagrindinės parodos kuratoriaus Massimiliano Gioni pasiūlyta „Enciklopedinių rūmų“ idėja leidžia atsigręžti į žinojimo, prisiminimo ir vaizduotės ryšį su architektūra. Panaši sąsaja antrandama ir toje pačioje parodoje pristatyto Aurelieno Froment kūrinyje „Camillo idėja“. Videodarbe nufilmuota po pastatą vaikštanti ir prisiminimo pratimą atliekanti meistrė performatyviai demonstruoja problemišką ekranizuoto suvokimo ryšį su prarastomis Renesanso mnemotechnikos rūšimis. Pasitelkus įvairias šiuolaikines įsivaizduojamybės teorijas seminare bus nagrinėjamas dinaminėje įtampoje atsiveriantis kūniškos atminties, vaizduotės ir medijuotų gyvenimo formų santykis.

Seminaras parengtas pagal projekte „Naujosios vaizduotės praktikos: menas ir filosofija“ atliktą tyrimą, finansuotą Lietuvos mokslo tarybos (sutartis Nr. MIP-086/2013).

Kontaktinis asmuo:
Kristupas Sabolius