Antanas KairysTeatro salėje vyko iškilmingas renginys „2015-uosius metus palydint“, kuriame pagerbti 2015 m. labiausiai nusipelnę Vilniaus universiteto bendruomenės nariai, išdalytos mokslo premijos, pasveikinti geriausi fakultetų dėstytojai.

Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas apibendrino praėjusių metų pasiekimus. Jis pasidžiaugė pagerėjusiais studentų priėmimo rezultatais, aukštais įvertinimais tarptautiniuose reitinguose, pabrėžė jau pradėtų reformų svarbą. „Paskutinėmis šių metų dienomis linkiu susikaupti, prisiminti nuveiktus gerus darbus, sukaupti drąsą, kurios prireiks įgyvendinant naujus iššūkius“, – kalbėjo rektorius.

Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė atkreipė dėmesį į jau pradėtas diskusijas apie universitetų vaidmenį. Anot jos, išspręsti esančias problemas – daug sąžiningiau, nei jas ignoruoti. „Tik barjerų tarp fakultetų ir jų uždarumo mažinimas, tik dalyvavimas reformose, o ne jų stebėjimas, tik galvojimas apie bendruomenę, o ne egoistinių tikslų vykdymas mus išves iš per ilgai užsitęsusios posovietinės akademinės būklės“, – konstatavo Senato pirmininkė.

Profesoriaus emerito diplomai įteikti:

Matematikos ir informatikos fakulteto profesoriui Feliksui Ivanauskui,
Gamtos mokslų fakulteto profesoriui Pauliui Kavaliauskui,
Fizikos fakulteto profesoriui Antanui Feliksui Orliukui,
Matematikos ir informatikos instituto profesoriui Antanui Žilinskui.

Apdovanoti Rektoriaus mokslo premijos laureatai:

Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Arnoldas Deltuva,
Fizikos fakulteto profesorius Jūras Banys,
Matematikos ir informatikos instituto profesorius Antanas Žilinskas,
Istorijos fakulteto docentė Jurgita Verbickienė,
Fizikos fakulteto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Mangirdas Malinauskas.

Rektoriaus premija įvertinti jaunieji mokslininkai:

Fizikos fakulteto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Jūras Mickevičius,
Chemijos fakulteto docentas Edvinas Orentas,
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius dr. Vytautas Kuokštis,
Istorijos fakulteto lektorius dr. Tomas Čelkis.

Rektoriaus premijos įteiktos geriausiems dėstytojams:

Filosofijos fakulteto docentui Antanui Kairiui,
Matematikos ir informatikos fakulteto vyresniajam mokslo darbuotojui dr. Giedriui Alkauskui,
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektoriui dr. Liutaurui Gudžinskui,
Komunikacijos fakulteto docentui Deimantui Jastramskiui,
Filologijos fakulteto profesorei Ligijai Kaminskienei,
Fizikos fakulteto profesoriui Edmundui Kuokščiui,
Teisės fakulteto docentei Giedrei Lastauskienei,
Užsienio kalbų instituto profesorei Danguolei Melnikienei,
Chemijos fakulteto docentei Valentinai Plaušinaitienei,
Orientalistikos centro lektoriui dr. Vyčiui Siliui,
Medicinos fakulteto docentei Renatai Šimkūnaitei-Rizgelienei,
Istorijos fakulteto docentui Aurimui Švedui,
Gamtos mokslų fakulteto lektoriui Rolandui Tučui,
Kauno humanitarinio fakulteto docentei Aistei Urbonienei.

Infrmacijos šaltinis – portalas VU Naujienos