Gruzevskis kuodisKviečiame dalyvauti konferencijoje: „Sėkmės Lietuva“ ir socialinis nuosmukis: Ekonominės raidos prieštaravimai ir jų pasekmės valstybei. Konferencijoje pranešimus skaitys Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius Boguslavas Gruževskis ir TSPMI bei Verslo mokyklos partnerystės profesorius Raimondas Kuodis. Konferencija vyks 2017 m. vasario 22 d. (trečiadienį) VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto 402 auditorijoje (Vokiečių g. 10, Vilnius). Pradžia – 17.30 val. Renginys atviras.
Konferenciją organizuoja Vilniaus forumas.

Ekonominės bei socialinės politikos ekspertai šiandien pripažįsta neigiamus augančios socialinės nelygybės padarinius ne tik valstybės ekonomikai, bet ir nacionaliniam saugumui. Tvirtinama, kad jei ši problema ir toliau bus ignoruojama, gali tekti atsisakyti minčių ne tik apie ekonomikos augimą, bet ir apie valstybingumo išsaugojimą. Augančios socialinės atskirties supriešintoje visuomenėje stiprėjantis daugelio piliečių nepasitikėjimas valstybe darosi vis pastebimesniu Lietuvos nacionalinį saugumą silpninančiu veiksniu.

Nepaisant šių realijų, šiandien viešojoje erdvėje vyrauja pasakojimai apie „Sėkmės Lietuvą“, kuri, lygiuodamasi į turtingiausias Skandinavijos šalis, sparčiai žengia socialinės ir ekonominės pažangos keliu. Deja, elementari statistika ir blaivus žvilgsnis į realią visuomenės bei valstybės būklę atskleidžia kitą – socialinį nuosmukį patiriančios – Lietuvos veidą. Tačiau, nepaisant nemalonios tikrovės, kalbos apie „Sėkmės Lietuvą“ netyla.

Suprasdama, kad tokia „socialinė politika“, kokia buvo vykdoma nepriklausomoje Lietuvoje daugiau nei ketvirtį amžiaus, yra niekur nevedanti, „Vilniaus forumo“ iniciatyvinė grupė kviečia į konferenciją „Sėkmės Lietuva“ ir socialinis nuosmukis | Ekonominės raidos prieštaravimai ir jų pasekmės valstybei“. Joje bus siekiama aptarti pagrindines Lietuvos ekonominės bei socialinės raidos tendencijas ir prieštaravimus bei mėginama svarstyti labiau šalies piliečių lūkesčius atitinkančios valstybės ekonominės ir socialinės politikos gaires.

Renginio prieiga Facebook'o paskyroje

Skelbimas

Kontaktinis asmuo:
Paulius Stonis
el. paštas:

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos