Saulius Geniušas 2017 01 29 Kovo 30 d. Lietuvos fenomenologų asociacija kartu su Vilniaus universiteto Filosofijos katedra kviečia į Honkongo Kinijos universiteto profesoriaus Sauliaus Geniušo paskaitą „Ar skausmas yra intencionali patirtis? Disociacijos sindromų fenomenologija“. Paskaita pradės tęstinį paskaitų ciklą „Šiuolaikinės fenomenologijos problemos“

Paskaitos pradžia – 17 val., paskaita vyks 201 aud. (Universiteto g. 9/1, Vilnius), paskaitos kalba – lietuvių.

Paskaitoje profesorius iš naujo gvildens gana seną fenomenologijos klausimą – ar skausmas yra intencionali patirtis? Remdamasis klasikine fenomenologine tradicija, mokslininkas į šį klausimą ketina pateikti naują atsakymą. Pranešimas užmegs dialogą tarp fenomenologijos ir kognityvinių mokslų, atsižvelgiant į tokius skausmo disociacijos sindromus kaip įgimtas nejautrumas skausmui, pavojaus hipersimbolija ir skausmo asimbolija.

Saulius Geniušas studijavo Kiolno (Vokietija) ir McMaster (Kanada) universitetuose, daktaro laipsnį įgijo New School for Social Research universitete (JAV), 2008-2012 metais dirbo Virdžinijos James Madison universitete (JAV). Nuo 2012 metų dirba Honkongo Kinijos universitete. 2012 metais išleido knygą „The Origins of the Horizon in Husserl’s Phenomenology“. Jo tyrimų sritis yra kontinentinė filosofija, ypač fenomenologija ir hermeneutika. Šiuo metu mokslininko dėmesio centre yra skausmo fenomenologija bei vaizduotės fenomenologija.

Kontaktinis asmuo:
Mintautas Gutauskas