nelygybėPajamų nelygybės temai Lietuvos politinės dienotvarkės ir žiniasklaidos puslapiuose skiriama vis daugiau dėmesio. Grupė Vilniaus universiteto mokslininkų šia tema atliko tyrimą „Pajamų pasiskirstymo veiksniai: darbas, kapitalas ir gerovės valstybė“. Tyrimo idėja – parodyti ekonomikos augimo poveikį gyventojų gerovei, atskleisti neatitikimus tarp makroekonominių ir gyventojų pajamų rodiklių, įvertinti kaip susiformuoja pajamų pasiskirstymas tarp darbo ir kapitalo, kokie gyventojų pajamų nelygybės veiksniai namų ūkių lygmeniu. Taip pat, kaip pirminių pajamų netolygumus veikia instituciniai gerovės valstybės bruožai ir kokios gyventojų nuostatos pajamų perskirstymo teisingumo atžvilgiu. Tyrimas aprėpia tris Baltijos šalis.

Kviečiame į tyrimo rezultatų pristatymą ir diskusiją pajamų nelygybės tema.

KADA? Balandžio 21d. (penktadienį), 10–13 val.

KUR? Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos salėje (A.Vivulskio g. 13, Vilnius. 201)

Pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus:

10:00 – 10:20 Tyrimo tikslas, uždaviniai ir problemos. Prof. Romas Lazutka
10:20 – 10:40 Funkcinis pajamų pasiskirstymas. Dr. Aušra Razgūnė
10:40 – 11:00 Pajamų nelygybė ir jos veiksniai. Dr. Jekaterina Navickė
11:00 – 11:20 Klausimai, diskusija
11:50 – 12:10 Gerovės valstybės institucijos ir pajamų perskirstymas. Doc. Eugenijus Dunajevas
12:10 –12:30 Pajamų nelygybės subjektyvus vertinimas. Doc. Daiva Skučienė
12:30 – 13:00 Apibendrinimas, rekomendacijos. Diskusija. Prof. Romas Lazutka

Programa ir kvietimas

Renginio prieiga socialiniame tinkle Facebook

Tiesioginė transliacija