Sutartis VU TMO E Kurausko 5foto 2017 05 23smVilniaus universitetas (VU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuru. Sutartis pasirašyta VU Filosofijos fakulteto iniciatyva.

Sutarties pasirašymo proga Universitete lankėsi TMO Vilniaus biuro vadovė dr. Audra Sipavičienė kartu su programų koordinatoriumi Mantu Jeršovu. Susitikime su TMO Vilniaus biuro atstovais dalyvavo VU Partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė, Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas ir Partnerystės prodekanas dr. Kęstutis Dubnikas.

Pasirašyta sutartis numato bendradarbiavimą rengiant mokymus tarptautinės migracijos, prekybos žmonėmis prevencijos, nelegalios migracijos bei kitomis susijusiomis temomis, keičiantis informacija ir žiniomis, įgyvendinant bendrus projektus, organizuojant bendrus renginius bei įgyvendinant studentų praktiką.

„Pasirašyta sutartis bus abipusiai naudinga, kadangi organizacijai, atsakingai už migracijos problemų sprendimą ir suvokimo apie socialinius ir ekonominius migracijos klausimus plėtrą, svarbu remtis mokslo teikiamais duomenimis bei pasiekimais, o mokslininkams – nagrinėti Tarptautinės migracijos organizacijos vykdomą veiklą“, - teigia VU Partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė.

Parašais neterminuotą bendradarbiavimą patvirtino VU Partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė ir Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė dr. Audra Sipavičienė.

Lietuva tapo tikrąja TMO nare 1998 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasirašius ir Seimui ratifikavus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Tarptautinės migracijos organizacijos bendradarbiavimo susitarimą. Daugiau informacijos apie TMO Vilniaus biurą.