Konferencija VU – Europos gerovės valstybės pokyčiams aptarti - VU Filosofijos fakultetas

VU FsF ESPAnet2018 642x336Rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 1 d. Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai organizuoja tarptautinę konferenciją „Pokyčiai Europos gerovės sistemose: iššūkiai, problemos ir ateities perspektyvos“. Tai kasmetinė konferencija, skirta Europos tinklo socialinės politikos analizei (ESPAnet, angl. European network for social policy analysis).

Įkurtas 2002 metais ESPAnet yra įgavęs milžinišką populiarumą – į kasmetines konferencijas susirenka nuo 250 iki 350 geriausių ir garsiausių socialinės politikos mokslininkų ne tik iš Europos, bet ir iš JAV, Kanados, Japonijos, Izraelio, Pietų Korėjos ir kt.

„Gerovės valstybė Europoje buvo ir tebėra socialinio stabilumo, saugumo ir solidarumo šaltinis. Tačiau teroro išpuoliai, pabėgėlių krizė, klimato kaita, gyventojų senėjimas kelia grėsmes jos stabilumui. Konferencijos metu bus aptartos šalių gerovės sistemoms iškylančios problemos bei ieškoma naujų, inovatyvių socialinės politikos problemų sprendimo būdų, o taip pat atsakymų į svarbius teorinius ir empirinius klausimus, tokius kaip: ar dosni „Europos“ gerovės valstybė gali išlikti sparčiai didėjant migracijai visame pasaulyje? Kaip ateityje keisis Europos šalių vykdoma gerovės politika?“, – konferencijos tikslą pristatė jos pirmininkė dr. Jolanta Aidukaitė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto profesorė.

„Mūsų šalis iki šiol turi rimtų socialinių problemų: skurdo ir nelygybės mastai vis dar vieni iš didžiausių Europoje, emigracijos tempais lenkiame visas kitas Vidurio ir Rytų Europos šalis, o savižudybių skaičiumi pirmaujame visame pasaulyje. Tai problemos į kurias Lietuvos visuomenė, politikai ir mokslininkai ieško atsakymų ir geriausių sprendimo būdų. ESPAnet konferencija sudarys platformą (iš)analizuoti aktualias problemas, pasitelkus geriausius mokslininkus iš Europos ir viso pasaulio“, – teigia dr. Jolanta Aidukaitė.

Konferencijoje bus nagrinėjamos šios temos: darbo rinka ir užimtumas; pensijų draudimas ir senėjimas; socialinės politikos raida Vidurio ir Rytų Europoje; šeimos politika ir lyčių lygybė; pabėgėlių krizė ir socialinė politika; migracijos procesai ES ir iššūkiai Europos gerovės valstybei; BREXIT ir iššūkiai socialinei politikai; gerovės valstybė ir technologiniai pokyčiai; sveikatos apsauga ir iššūkiai jos finansavimui; ilgalaikė globa; skurdas ir nelygybė; būsto politika; radikalios (dešiniosios) partijos ir jų įtaka gerovės valstybei; religija, istorija ir gerovės valstybė.

ESPAnet konferencija pirma tokio masto socialinės politikos tarptautinė konferencija Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuri neabejotinai prisidės prie socialinių mokslų, ypač socialinės politikos srities, plėtros Lietuvoje.

Konferencijos programa

Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir Socialinio darbo institutas. Konferencijos kalba – anglų.
Konferenciją remia: Lietuvos Mokslo Taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos Seimas.

Kontaktinis asmuo: dr. Jolanta Aidukaitė, +370 5 266 76 10,

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos