Horizont coverVU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institutas pradėjo įgyvendinti Europos komisijos Mokslo ir inovacijų programos „Horizon“ 2020 finansuojamą projektą „Dialogue and Argumentation for cultural Literacy Learning in Schools (DIALLS, Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose) 2018 – 2021.

Pagrindinis projekto tikslas: padėti mokiniams ugdytis kultūrinį tarpusavio supratimą, naudojant dialogo ir argumentavimo metodiką formaliojo ugdymo (si) procese ir, sudarant mokiniams galimybes reikšti savo nuomonę apie kultūrinius reiškinius ne tik tarpkultūrinėse “face-to face”, bet ir virtualiose aplinkose.

Projektui vadovauja Kembridžo universiteto Ugdymo mokslų fakultetas (projekto vadovė dr. Fiona Maine.

Lietuvoje projektą vykdo VU Ugdymo mokslų instituto darbuotojai ir projekto tyrėjai: nacionalinė koordinatorė prof. dr. Irena Zaleskiene, vyriausioji mokslo darbuotoja, prof. dr. Lilija Duoblienė, vyriausioji mokslo darbuotoja, dr. Irena Stonkuvienė, vyresnioji mokslo darbuotoja, dr. Sandra Kairė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, Vaiva Juškienė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, Daina Valančienė, projekto tyrėja, Dainora Eigminiene, projekto tyrėja, Ramunė Badaukienė, projekto tyrėja.

Projekto partneriai:

Faculty of Social Sciences and Humanities/Universidade Nova de Lisboa.
  Centre National de la Recherche Scientifique /Telecom ParisTech
  Department of Music, Art and Culture Studies/ University of Jyväskylä.
  Faculty of Psychology/University of Münster
  Institute of Educational Sciences/University of Vilnius.
  Developmental and Educational Psychology Department/University of Barcelona
  Department of Education/University of Nicosia
  School of Education/The Hebrew University of Jerusalem

Projektą finansuoja EU HORIZON 2020 mokslo ir inovacijų programa. Sutarties Nr. 770045