Sociologija virsel 42 intIšleistas naujas žurnalo „Sociologija. Mintis ir veiksmas“ 2018 metų numeris (T. 42).

Jame publikuojami R. Kazlausko, A. Girkontaitės, M. Karaliaus, D. Lyzenko, S. Zaksaitės straipsniai bei Z. Norkaus recenzija.

Numeryje gvildenamos metodologijos ir epistemologijos sritys: analizuojama atminties kultūra ir politiškumo genezė Delfų teologijoje bei struktūros ir veikėjo santykis diskurso analizėje. Taip pat aptinkama lyčių ir intymumo tematika – aptariamas moteriškasis habitus „štangos“ sporte lyties ir simbolinio dominavimo aspektu bei nagrinėjamas nemonogamijos reiškinys. Aptariama ir meno sociologijos sritis, siekiant demaskuoti agresiją Oskaro Koršunovo bei Larso von Triero kūryboje. Numeris užbaigiamas Vyliaus Leonavičiaus ir Dainiaus Genio monografijos „Energetinio saugumo sociologija: teorija ir praktika“ recenzija.

Detalesnis numerio turinys

Sociologija. Mintis ir veiksmas – akademinis žurnalas, kritiškai analizuojantis šių dienų visuomenės ir kultūros pokyčius, socialinės teorijos raidą bei besikeičiančios sociologijos savivoką. Nors dominuojanti žurnalo tema yra socialinė teorija ir metodologinės socialinio pažinimo prielaidos, žurnalui nesvetima politinės sociologijos, lyčių studijos, nacionalizmo, meno sociologijos, socialinės stratifikacijos, kriminologijos ir socialinio identiteto problematika. Siekiant akademinio dialogo ir tarpdalykinių ryšių, žurnale publikuojami ne tik sociologiniai tyrinėjimai, bet ir socialinės psichologijos, filosofijos, istorijos, politikos mokslų bei antropologijos studijos, o neseniai pasirodžiusios originalios sociologinės knygos bei jų vertimai susilaukia išsamių ir kritinių apžvalgų.

Žurnalo prieinamumas tarptautinėse duomenų bazėse: International Bibliography of Social Sciences; Sociological Abstracts; SocINDEX with Full Text; International Political Science Abstracts; ProQuest Social Science Journals; C.E.E.O.L. (Central and Eastern Europe Online Library).

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos