UntitledPsichologijos instituto Raidos psichopatologijos tyrimų centras 2017-2018 metais vykdė Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinės mokslo programos “Gerovės visuomenė” finansuojamą projektą „Paauglių, kuriems skirtos minimalios priežiūros priemonės, psichosocialinis funkcionavimas ir mentalizacija“ (Nr. GER-004/2017). Projekto tyrime dalyvavo 464 paaugliai iš visos Lietuvos, 88 iš kurių buvo gaunantieji minimalios priežiūros priemones. Šio projekto rėmuose analizuoti duomenys leido giliau pažvelgti į paauglių, turinčių elgesio problemų psichologinius ypatumus ir gyvenimo patirtis bei kelti prielaidas apie svarbius psichologinės pagalbos jiems aspektus.

Kviečiame susipažinti su projekto vykdytojų - doc. dr. Rasos Barkauskienės, dr. Linos Gervinskaitės-Paulaitienės, doc. dr. Danguolės Čekuolienės ir doc. dr. Astos Adler - parengta mokslo studija “Minimalias priežiūros priemones gaunantys paaugliai: mentalizacija, psichosocialinis funkcionavimas ir trauminė patirtis”, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas minimalios priežiūros priemones gaunančių paauglių trauminės patirties ir mentalizacijos sąsajai su elgesio problemomis ir platesniu psichosocialiniu funkcionavimu. Studijoje pristatomo tyrimo rezultatai ir rekomendacijos yra svarbūs siekiant įgyvendinti veiksmingą ir individualizuotą minimalios priežiūros priemonių programą bei užtikrinti tinkamą pagalbą jaunuoliams, turintiems elgesio problemų.

Su mokslo studija galima susipažinti čia.

Raidos psichopatologijos tyrimų centras:
tel. +370 (5) 266 7628, el. paštas:

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos