Mokslui ir Lietuvai atsidavęs šviesuolis – Vladimiras Lazersonas - VU Filosofijos fakultetas

alzersonas cVilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos institutas kviečia į renginį skirtą paminėti žymaus tarpukario Lietuvos žydų bendruomenės atstovo, psichiatro, neurologo ir psichologo 130-ųjų gimimo metines. Jis organizuojamas drauge su Vilniaus žydų viešąją biblioteka.

Pagrindiniai kalbėtojai: psichologas, Vilniaus universiteto profesorius, dr. Albinas Bagdonas ir Lazersono palikimo tyrinėtoja Polina Pailis. Abu prelegentai papasakos apie V. Lazersono gyvenimą, pasidalins artimųjų atsiminimais, apžvelgs jo mokslinius bei kitus pasiekimus, reikšmingai prisidėjusius prie tarpukario Lietuvos mokslo ir kultūros raidos.

Renginio data ir laikas: 2019 m. balandžio 11 d. (ketvirtadienis), 18.00 val.
Renginio vieta: Vilniaus žydų viešoji biblioteka, Gedimino pr. 24, Vilnius (Įėjimas iš Mažojo teatro kiemo)

Būdamas ne tik psichologu, bet ir gydytoju V. Lazersonas dėstė ir vykdė tyrimus universitete, skaitė viešas paskaitas ne tik Kaune, bet ir kituose miestuose, rašė mokslinius bei populiarius straipsnius, naujausių psichologijos ir psichiatrijos knygų recenzijas. Jį drąsiai galima laikyti psichologijos mokslo Lietuvoje pradininku.

Tuometinei Lietuvos akademinei bendruomenei jis pristatė psichoanalizę, pats ligonių gydymui taikė hipnozę, taip pat skyrė daug dėmesio visuomeninei-šviečiamajai veiklai, skaitydamas radijo paskaitas, ugdydamas šalies psichologinę kultūrą. Kauno gete konsultavo ir gydo ligonius, tyrė žalojančias gyvenimo gete pasekmes. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos