Untitled2019 m. gegužės 8–10 d. VU Filosofijos fakulteto dėstytojai ir studentai dalyvavo kriminologų konferencijoje „Common Sessions“ Utrechte (Olandija). Vilniaus Universitetui tai buvo pirmieji metai, kai jie dalyvavo šioje konferencijoje.
Vienas iš VU atstovų konferencijoje doc. dr. Algimantas Čepas teigia, kad VU Filosofijos fakultetas pateko į išrinktųjų klubą, nes į šią konferenciją nėra taip paprasta patekti: „Tai pavyko dėl Aleksandro Dobrynino pripažinimo, nes jis yra tarptautinio lygio profesorius. Be to, ką pamatėme čia dalyvaudami, kad nors mes nauji nariai, bet toli gražu ne prasčiausi“.


Konferencijos pavasario sesijos tema buvo „Global Secrets“. Joje dalyvavo 183 dalyviai, iš kurių 142 studentai, ir jie buvo iš 9 šalių. Kadangi ši konferencija orientuota į studentus, todėl joje pranešimai buvo skaitomi ne tik dėstytojų, bet ir studentų.


VU Filosofijos fakultetas šioje konferencijoje įdėjo ir savo indėlį. Sociologijos ir Socialinio darbo instituto profesorius A. Dobryninas moderavo sesiją tema „Methodology, Senses and Affects“, taip pat pristatė pranešimą tema „Declassifying Criminological Truth: Towards Doxic Knowledge on Crime and Punishment“, kuris sulaukė didžiulio auditorijos susidomėjimo. Tuo tarpu A. Čepas skaitė pranešimą „Terra (in)Cognita of Drug Legalisation: The Case of Legal Highs“.


Kaip jau minėta, konferencijoje aktyvus dėmesys skiriamas studentams. Tad čia pranešimus skaitė ir Filosofijos fakulteto studentai – sociologijos ir kriminologijos magistrantė Ingrida Kruopštaitė skaitė pranešimą „Deconstructing the Media Representation of Online Piracy“, o filosofijos magistrantas Gediminas Šataitis pristatė pranešimą „Epistemological Investigations into the Secrets of Making Good Crimes“.


A. Čepas pastebi, kad lietuvių pranešimai buvo labai sėkmingi: „A. Dobryninas sugebėjo visą holistinį debesį išdėstyti aiškioje struktūroje ir taip parodė, kad gali būti ir gilu, ir tuo pačiu suprantama. Be to, mūsų studentai pasirodė labai gerai. Akivaizdu, kad mūsų magistriniai ne prastesni už pristatomus ten. I. Kruopštaitė sugebėjo atrasti, kad piratavimas su autorinėmis teisėmis atsirado jau XVII a., kad jau tada vartojamas tas pats terminas „piratai“. Tuo tarpu G. Šataitis sugebėjo su savo pranešimu užmegzti intelektualinę diskusiją su Kento universiteto profesoriumi Alex Stevens, kuris prieš tai vakarą skaitė pranešimą panašia tema.“


VU Filosofijos fakulteto dalyviams tai buvo naudinga patirtis – tai buvo puiki galimybė diskutuoti ir pasidalinti patirtimi kriminologinių tyrimų srityje. Be to, čia dalyvavo ir žinomi kriminologai David Brotherton, Vincenzo Ruggiero, Rene van Swaaningen, Dina Siegel ir kt.


Tikimasi, kad ateityje pavyks konferenciją „Common Sessions“ surengti ir Vilniaus universitete. Tai būtų puiki galimybė pasikviesti garsius kriminologus į Lietuvą,  garsinti Vilniaus universitetą kitų šalių universitetų dėstytojams ir studentams bei aktyvinti kriminologų bei kitų sričių specialistų, dirbančių ar rašančių kriminologijos lauke, studentų ir kitų mokslininkų tiriamąsias ir edukacines veiklas Lietuvoje, plėsti žinias.


Prezentacija apie dalyvavimą konferencijoje „Common Sessions“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos