DSC09044b2019 m. birželio 19-20 d. įvyko tarptautinis simpoziumas, kurio metu Vilniaus universiteto Filosofijos institutas į sostinę sukvietė reikšmingus šiandienos mąstytojus diskusijai apie šiuolaikinius tikrovės iššūkius. Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančiame simpoziume „The Agents of the Real“ („Tikrovės agentai“) pranešėjai svarstė potencialumo ir vaizduotės reikšmę ekologinės krizės, technologinės kaitos, mokslo žinių akseleracijos ir melagienų epochoje.

Simpoziumas sulaukė daug susidomėjimo. Be to, čia svečiavosi žymūs užsienio mąstytojai, tokie kaip Pietų Kalifornijos Architektūros instituto profesorius Grahamas Harmanas ir italų filosofas Maurizio Ferraris.

DSC08971bSimpoziumas yra dalis projekto „Žmogaus ateitis: nauji vaizduotės scenarijai“ (Vilniaus universitetas). Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0078) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

Čia galite peržiūrėti vaizdo įrašus iš simpoziumo: pirma diena ir antra diena.