color 3207345 1280VU Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto, Matematikos ir informatikos fakulteto bei Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkai pradeda įgyvendinti projektą ,,Socialinės politikos reakcijos į COVID-19 krizės pasekmes: nedarbo ir skurdo padėties analizė, tarptautinė patirtis ir rekomendacijos Lietuvai“ (Projekto finansavimo sutartis Nr. P-COV-20-29). Projektu siekiama išanalizuoti kaip Covid-19 iššaukta ekonominė krizė paveikė gyventojų užimtumo ir skurdo padėtį, kokiu mastu naujai įvestos socialinės apsaugos priemonės atitiko besikeičiančią padėtį bei koks jų ilgalaikis poveikis. Remiantis atlikta analize bei tarptautine patirtimi bus pateiktos rekomendacijos viešosios politikos veikėjams.

Projekto metu numatoma išanalizuoti Lietuvos ir tarptautinius dokumentus, siekiant įvertinti priimtas priemones krizės sukelto nedarbo ir skurdo mažinimui, išanalizuoti užsienio ekspertų vertinimus dėl taikomo krizės pasekmių paketo jų šalyse, įvertinti Lietuvos darbdavių ir profesinių sąjungų nuomonę dėl šalyje taikomo priemonių paketo, išnagrinėti esamus statistinius ir administracinius duomenis apie nedarbo ir skurdo situaciją, apklausti šalies gyventojus, kaip jie vertina krizės pasekmių švelninimo priemonių paketą.

Remiantis sukaupta informacija bus siekiama parengti alternatyvius scenarijus Lietuvai. Numatoma parengti rekomendacijas Lietuvai dėl COVID-19 krizės pasekmių švelninimo priemonių pateikiant pasiūlymus dėl teisės aktų pakeitimų, taip pat rekomenduojant kurias viešojo administravimo procedūras reikėtų tobulinti siekiant sklandesnio jų įgyvendinimo.

Projekto įgyvendinimui suburta didelę patirtį turinčių mokslininkų komanda iš ekonomikos, socialinės politikos, matematikos, viešojo administravimo sričių. Tai leis derinti šių mokslų taikomus tyrimo metodus bei kompleksiškai pagrįsti rekomendacijas.  

Projekto vadovas – prof. Romas Lazutka

Kiti projekto vykdytojai:
dr. Daiva Skučienė
dr. Rūta Brazienė
dr. Lina Šumskaitė
dr. Jekaterina Navickė
dr. Aldona Skučaitė
dokt. Vitalija Gabnytė
dokt. Nerijus Černiauskas
habil. dr. Arvydas Guogis

lmtfsf logo ltMIF logo3 336x127eko logo lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos