Vilnius university LTVU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institutas kartu su partneriu iš Vokietijos Dortmundo Technologijos universitetu, Aukštojo mokslo centru, įgyvendina projektą „Akademinio personalo požiūris į besikeičiantį universitetų valdymą ir vadybą“ (ang. The Academic Profession in the Knowledge-Based Society (APIKS)).

Projekto tikslas – surengti konferenciją, kurios metu būtų aptariami aukštųjų mokyklų valdymo ir vadybos panašumai ir skirtumai pasaulyje akademinės profesijos kontekste. Konferenciją organizuoja Lietuvos ir Vokietijos mokslininkų komanda, tarptautiniame APIKS (Academic Profession in the Knowledge-Based Society) tyrime, analizavusi Lietuvos atvejį. APIKS tarptautiniame tyrime dalyvauja daugiau nei 25 pasaulio valstybės.

Organizuojamos konferencijos tikslas suburti mokslininkus iš viso pasaulio diskusijai apie jų atliktų tyrimų rezultatus bei juos palyginti tarptautiniame kontekste. Po konferencijos planuojama išleisti specialųjį mokslinio žurnalo Acta Paedagogica Vilnensia numerį.

Konferenciją sudaro dvi dalys:

1) Jaunųjų mokslininkų akademinės dirbtuvės apie kiekybinių tyrimų metodologiją, lyginamąją analizę bei publikacijų rengimą.
2) Pagrindinės konferencijos, kurios metu bus skaitomi pranešimai, vyks paralelinės sesijos, kuriose dalyviai pristatys savo tyrimų rezultatus, plenarinės diskusijos.

Dėl apribojimų, susijusių su COVID-19 pandemija, jaunųjų mokslininkų konferencija vyks elektroninėje erdvėje, tuo tarpu pagrindinę konferenciją planuojama vykdyti pusiau skaitmeniniu formatu. Konferencijoje Vilniaus universitete bus sudarytos sąlygos (laikantis visų higienos reikalavimų)  tiesiogiai dalyvauti mažai grupei dalyvių iš tų šalių, iš kurių kelionės į Lietuvą leidžiamos, kitiems konferencijos dalyviams bus sudarytos sąlygos dalyvauti elektroniniu formatu.

Projektas remiamas Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuro per Vokietijos akademinių mainų tarnybą (DAAD) Vokietijos Federacinės Respublikos Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Hochschulkontor LOGO transparentTU Dortmund copy copylogo lt copy copy

%MCEPASTEBIN%