ad fontesŠ. m. lapkričio 20 dieną 17.30 val. 201 aud. įvyks filosofijos simpoziumo „Ad Fontes“ svarstymų tema – Kas yra politika? Moderatorius Prof. Vytautas Radžvilas.

Klausimai svarstymui:
1. Kokios yra nagrinėjamuose Platono dialoguose minimos ir kaip apibūdinamos „žinojimo“ apie politiką rūšys?
2. Kuo yra savitas filosofinis santykis su politika ir kuo jis skiriasi nuo kitų politikos „išmanymo“ būdų?
3. Kas būdinga filosofiniu žinojimu grindžiamam politiniam valdymui?
4. Kokios galimos tokio valdymo alternatyvos ir kokie būtų jų skiriamieji bruožai?
5. Kaip apibūdintinas visiškai nuo filosofijos „išlaisvintas“ politinis valdymas kaip idealus valdymo tipas (tipas – weberiška prasme)?
6. Ar Platono dialoguose siūlomi, o jei taip – kiek galėtų būti veiksmingi „nefilosofiškos“ politikos humanizavimo būdai?

Antrojo svarstymo literatūra:
1. Platonas. Sokrato apologija. Parsisiųsti
2. Platonas. Valstybė: I knyga, III knyga (pageidautina), VI-iki galo; IX knyga, X knyga.
3. Platonas. Politikas.

Tie, kurie nėra užsiregistravę užpildykite anketą. Dalyvio anketa