resize 700x500 psichologu kuratoresNuo šių metų Lietuvos teismuose dirbančių teismo psichologų veiklą kuruos ilgametę profesinę patirtį turinčios Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentės, mokslų daktarės – Neringa Grigutytė ir Ilona Laurinaitytė.

Šios mokslininkės yra ir didžiausios Lietuvoje psichologus vienijančios visuomeninės organizacijos – Lietuvos psichologų sąjungos – narės, turi Europos psichologo sertifikatus (EuroPsy).

Esminės Lietuvos teismų psichologų kuratorių užduotys yra teismo psichologo veiklos dalyvaujant vaikui baudžiamajame ir civiliniame procesuose gerosios praktikos vadovo rengimas bei ekspertinių paslaugų, susijusių su teismo psichologų veiklos modelio tobulinimu, teikimas. Anot specialisčių, šiuos tikslus padės pasiekti naujausios mokslinės žinios, jau turima užsienio šalių ir Lietuvos geroji patirtis, bendradarbiavimas tiek su Nacionalinės teismų administracijos atstovais, tiek ir su kitomis suinteresuotomis institucijomis.

Planuojama organizuoti susitikimus, kuriuose dalyvautų Lietuvos teismuose dirbantys teismo psichologai. Šiuose susitikimuose būtų analizuojama teismo psichologų veikla bei ugdomos teismo psichologų kompetencijos ir profesinis pasitikėjimas, surengtos išsamios diskusijos ir refleksijos, analizuojami teismo psichologų darbo teisiniai ir organizaciniai aspektai, vertinama informacija apie teismo psichologų turimas darbo priemones (įrankius) ir jų įtaką darbo kokybei, atsakoma į teismo psichologų kasdienėje veikloje kylančius klausimus.

Šiuo metu Lietuvos teismuose dirba 15 aukštos kvalifikacijos teismo psichologų, kurie pasitelkiami ne tik baudžiamosiose bylose: pastaraisiais metais skatinamas aktyvus teismo psichologų dalyvavimas ir civiliniame procese (pvz., bylose dėl santuokos nutraukimo ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ar tarptautinio įvaikinimo).

Publikuota Teismų sistemos naujienose, www.teismai.lt, 2021-01-05

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos