Fsf vartai VU NNuo šiol Vilniaus universitetas (VU) bendradarbiaus su Taivano nacionaline centrine biblioteka. Partnerystė įtvirtinta pasirašyta sutartimi, pagal kurią numatoma įkurti Taivano sinologijos studijų resursų centrą (Taiwan Resource Center for Chinese studies), didinti sinologijos mokslo galimybių plėtrą ir informacijos prieinamumą VU.

Kaip teigia VU Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto sinologijos studijų programos dėstytojas dokt. Balys Astrauskas, naujasis centras sudarys sąlygas prieiti prie itin ribotų mokslinių darbų kinų kalba ir atvers naujas galimybes sinologija besidomintiems tyrėjams.

„Joks pasaulinio lygio akademinius standartus atitinkantis kinų kultūros ar visuomenės tyrimas ar disertacija negali išsiversti tiek be pirminių šaltinių originalo kalba, tiek be kinų kalba rašomų aktualių mokslo darbų, monografijų ir žinynų. Iki šiol galimybės Lietuvos tyrėjams prieiti prie tokio pobūdžio medžiagos būdavo itin ribotos. Šis centras ne tik praturtins VU biblioteką solidžia mokslinių darbų kinų kalba kolekcija bei suteiks prieigą prie Taivano nacionalinės centrinės bibliotekos elektroninių šaltinių, bet ir reikšmingai prisidės prie sinologijos studijų ir tyrimų plėtros Vilniaus universitete“, – pažymi dokt. B. Astrauskas.

VU Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto direktorė dr. Kristina Garalytė įsitikinusi – ši partnerystė abiejų dalyvaujančių šalių institucijoms leis lengviau dalytis aukštos kokybės mokslinėmis publikacijomis ir elektroniniais šaltinais, perimti gerąsias patirtis išteklių valdymo ir skaitmeninimo srityse.

„Būdama vienu pačių svarbiausių sinologijos šaltinių centrų pasaulyje, ypač galinčiu pasigirti neįkainojama retų spaudinių ir rankraščių kinų kalba kolekcija, Taivano nacionalinė centrinė biblioteka reikšmingai prisideda prie kinų kultūrinės-civilizacinės erdvės tyrimų. Tikimės, kad šis centras taps akademine platforma, kurioje plėtosis ilgalaikis bendradarbiavimas su Taivanu mokslo ir studijų srityse“, – teigia dr. K. Garalytė.

Siekiant užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo, Taivano nacionalinė centrinė biblioteka VU įteiks apie 500 vnt. svarbios Taivane leidžiamos literatūros ir audiovizualinės medžiagos kūrinių. Ši nuolat papildoma medžiaga bus prieinama specialioje erdvėje Orientalistikos skaitykloje. Taivano sinologijos studijų resursų centre bus prieinami ir specialūs Taivano bibliotekos elektoriniai ištekliai, kuriais galės naudotis tyrėjai bei studentai. VU bendruomenė taip pat turės galimybę dalyvauti Taivano bibliotekos organizuojamuose seminaruose, paskaitose bei dirbtuvėse.

Šios sutarties įgyvendinimą ir vykdymą VU koordinuos VU biblioteka ir VU Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas.

Šaltinis: VU naujienose  | 2021-05-07