Mirties ritualai ir anapusybės samprata Indijos kultūroje - VU Filosofijos fakultetas

Beinorius VP mirties ritualai2021 m. lapkričio 11 d. 18.00 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas kviečia į nuotolinę paskaitą „Mirties ritualai ir anapusybės samprata Indijos kultūroje“, kurią skaitys indologijos ir budizmo studijų profesorius dr. Audrius Beinorius.

Šiuolaikiniai tanatologiniai tyrimai liudija, jog moderniose industrinėse visuomenėse mirties bijoma kur kas labiau – ji tarsi pašalinama iš kasdienio gyvenimo erdvės ir netgi yra tapusi kažkuo gėdingu ar draudžiamu. Taigi mirties samprata yra kultūrinė konstrukcija. O kaip į ją žvelgiama tradicinėse kultūrose?

Gausiai ikonografine ir antropologine medžiaga iliustruotoje paskaitoje bus aptariama mirties ir anapusybės samprata hindų religinėje kultūroje. Bandysime atsakyti į klausimus – kaip Indijoje priimamas ir racionalizuojamas neišvengiamos mirties procesas, kas jo metu žmogui darosi, kodėl ir kokie atliekami mirties ritualai bei sakramentai. Kaip suvokiama anapusybė klasikinio hinduizmo kosmologijoje, akcentuojančioje atgimimo cikliškumą? Koks yra ryšys tarp mirties ir personifikuojamo laiko? Galiausiai, kaip persikūnijimo teorija sietina su Indijoje išplėtotu protėvių kultu ir jiems skirtais įvairiais ritualais?

Paskaita vyks nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą.

Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Paskaitos vaizdo įrašas

Organizatoriai: Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos