Remiantis 2018 m. atliktais tyrimais, Lietuva užėmė 20 vietą iš 28 šalių ES pagal Aktyvaus senėjimo indeksą. Trys iš keturių dimensijų buvo vertinamos itin prastai: dalyvavimas visuomenėje; savarankiškas, sveikas ir saugus gyvenimas; gebėjimai ir aplinka, užtikrinantys kokybišką gyvenimą senėjant. Be to, Lietuvos populiacijos senėjimo tempas yra beveik du kartus greitesnis negu ES vidurkis – 2050 m. Lietuvos populiacija bus viena vyriausių Europoje.
Todėl ypač aktualu tirti senėjimo patirtis ir procesus, pagrindinį dėmesį skiriant aktyvaus senėjimo skatinimo viešosios politikos priemonių ir socialinio darbo praktikos pagrindimui tyrimais ir įrodymais.
Siekiant inicijuoti platesnę tarpdisciplininę akademinę diskusiją aktyvaus senėjimo tema, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas kviečia kolegas (psichologus, sociologus, socialinius darbuotojus, socialinės politikos atstovus, ekonomistus ir kt.) teikti mokslinius straipsnius specialiam 2023 m. STEPP: Socialinė teorija, empirija, politika ir praktika žurnalo numeriui šiomis (ir susijusiomis) kryptimis:
- kliūtys vyresnio amžiaus asmenims išlikti darbe arba įsidarbinti ir valstybės efektyvumas šioje srityje;
- vienišumas, visuomeninis aktyvumas, šeimos santykiai senatvėje ir kartų solidarumas;
- senėjimas, kūnas ir negalia;
- vyresnio amžiaus asmenų ilgalaikės priežiūros, slaugos, sveikatos priežiūros poreikiai ir globos sistemų tvarumas;
- valstybės teikiamos socialinės garantijos, individualios santaupos ir turtas vyresniame amžiuje;
- subjektyvios gerovės, socialinių ryšių, mokymosi ir naudojimosi informacinėmis technologijomis aspektai;
- sidabrinė ekonomika.
Straipsnių santraukas (maks. iki 500 žodžių) prašytume el. paštu pateikti iki š. m. gegužės mėn. pabaigos vyr. redaktoriui doc. Eugenijui Dunajevui () ir vyr. redaktoriaus pavaduotojai dr. Jūratei Charenkovai (). Teigiamo sprendimo atveju straipsnius parengti iki š. m. rugsėjo mėn. pabaigos.
Apie STEPP: Socialinė teorija, empirija, politika ir praktika
Žurnalas leidžiamas nuo 2001 metų, nuo 2013 metų užtikrinamas dviejų tomų kasmetinis periodiškumas. 2014-2015 metais žurnalas buvo įtrauktas į Index Copernicus, CEOL duomenų bazes, nuo 2016 metų žurnalas buvo įtrauktas į Web of Science duomenų bazę Emerging Sources Citation Index. Šiuo metu žurnalas yra įtrauktas į šias mokslinių žurnalų duomenų bazes: BASE, C.E.E.O.L., CNKI, CORE, Dimensions, DOAJ, ERIH-PLUS, Google Scholar, HEAL link (Hellenic Academic Libraries Link), Index Copernicus International, JournalTOCs, Lituanistika, Microsoft Academic, QOAM, ROAD, ScienceGate, ScienceOpen, Scilit.
Nuo 2020 m. buvo pradėtas skaičiuotas Web of Science (ESCI) Journal Citation Indicator, kurio reikšmė 2020 m. buvo 0.06 ir žurnalas pateko į Q4, 5.11 procentilė, kategorija „Socialinis darbas“ 84/88 (2020).
Žurnale publikuojami straipsniai parašyti lietuvių ir anglų kalbomis, o jo autoriams netaikomi jokie straipsnių pateikimo ar publikavimo mokesčiai. Plačiau apie reikalavimus straipsniams: https://www.zurnalai.vu.lt/STEPP/about/submissions.