MicrosoftTeams image 105Karas Ukrainoje, sudrebinęs Europos saugumo architektūrą; smarkios audros ir visa niokojantys gaisrai kaip artėjančios klimato apokalipsės pranašai; sunkiai valdomi kainų šuoliai ir bendra popandeminės ekonomikos recesija; intensyvėjantys pasaulinės migracijos srautai; agresyvėjantys ir plintantys autoritariniai režimai; dirbtinio intelekto ir kitų pažangiųjų technologijų plėtra, grasinanti transformuoti žmogaus, valstybės ir visuomenės santykius. Tai ženklai, liudijantys, kad esame daugeriopos (arba poli-) krizės liudininkai.

Šios ir kitos aplinkybės ne tik kelia egzistencinius iššūkius šiuolaikinei demokratijai, taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai. Lietuvai, kaip ir kitoms mažoms valstybėms, itin aktualu stebėti šiuos pokyčius ir ieškoti atsakymo, kaip geriausia juos atliepti. Taip pat pravartu išplėsti analizės lauką, siekiant įvertinti, kaip tie patys pasaulinės reikšmės reiškiniai yra vertinami skirtinguose regionuose.

Šiems klausimams apsvarstyti Lietuvos politologų asociacija ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į dviejų dienų trukmės metinę Lietuvos politikos mokslų konferenciją.

Konferencija vyks 2023 m. lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius).

Šį rudenį tiek Vilniaus universiteto, tiek visos Lietuvos akademinė bendruomenė neteko prof. E. Nekrašo, viena pranešimų sesija bus skirta būtent jo atminimui. Prof. E. Nekrašas stipriai įsirašė ir į Filosofijos fakulteto istoriją, todėl kviečiame fakulteto bendruomenę į šviesaus atminimo profesoriui Evaldui Nekrašui skirtą pranešimų sesiją „Tarp pozityviojo proto ir tarptautinių santykių: in memoriam prof. E. Nekrašas“. Ši simbolinė atminimo sesija vyks gruodžio 1 d. 9:00-10:30 val. 402 auditorijoje (moderuoja prof. A. Jokubaitis, kalbėtojai: prof. J. Dagys, prof. G. Viktus, prof. D. Jakniūnaitė).

Pagrindinį konferencijos pranešimą „NATO’s New Front: Allied Deterrence Comes to the Baltic States“ skaitys prof. Maria Mälksoo (Kopenhagos universitetas, Danija). Renginio programą sudarys 13 pranešimų sesijų, kuriose savo naujausius tyrimus pristatys Lietuvos ir užsienio mokslininkai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos