R.LazutkaŠ. m. kovo 19 d. 18 val. VU Filosofijos fakultete 303 auditorijoje vyks Socionomų Forumo susitikimas, skirtas Pasaulinei socialinio darbo dienai, tema „Nelygybė Lietuvoje ir socialinio darbo atsakas: ar jis girdimas?“

Programoje:

prof. Romas Lazutka (Vilniaus universitetas): „Ar išgyvens lygybei abejingas socialinis darbas?“

Tarptautinė socialinio darbo bendruomenė šiais metais Pasaulinę socialinio darbo dieną pasitinka su socialinės ir ekonominės lygybės rėmimo vėliava. Įsipareigojimą lygybei prieš metus Pasaulinėje darbotvarkėje (Global Agenda) patvirtino pagrindinės socialinio darbo organizacijos: Tarptautinė socialinio darbo federacija (angl. sant. IFSW), Tarptautinė socialinio darbo mokyklų asociacija (IASSW) ir Tarptautinė socialinės gerovės taryba (ICSW). Lietuvoje socialinės ir ekonominės lygybės vėliavos nekeliamos. Kodėl jų nepasigenda socialiniai darbuotojai, jų darbo organizatoriai ir mokytojai?

Linas Kukuraitis, Aida Karčiauskienė (Vilniaus arkivyskupijos Caritas): „Kaip socialiniai darbuotojai atstovauja atskirties grupes? Caritas patirtis".

Kokia yra patirtis tų socialinių darbuotojų, kurie angažuojasi atstovauti socialinės atskirties grupių interesus ir poreikius? su kokiais iššūkiais jie susiduria, ko išmoksta iš tokio darbo. Pagaliau, kaip vertybinės nuostatos ir politinės deklaracijos gali tapti socialine praktika?

Kviečiame atvykti ir diskutuoti socialiniam darbui aktualiomis temomis!